“Hedefi şaşırmayın”

64
* Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP’nin il binasındaki toplantısında konuştu. Kesimoğlu; “Bizim seçimdeki rakibimiz AKP’dir. Asıl rakibi unutup ta, birbirinizle kavga etmeyin” dedi.
Şenol Goncagül
Toplantıda son konuşmacı olarak söz alan Kesimoğlu, sözlerine; “Arkadaşlar, Belediye Başkanlığı’nda 1 yılını doldurmuş birisi olarak, Milletvekilliği Aday Adaylığımı açıklıyorum!” şeklinde başladı. Salonda derin bir sessizlik oluştu! Ardından sözlerine devam eden Kesimoğlu; “Elbette ki, aday filan değilim. Hatta, 2 dönem için daha Belediye Başkanıyım. Ama, milletvekilliği yapmış bir arkadaşınız olarak, bazı önerilerim olacak” dedi.
* “Rakibinizi iyi belirleyin”
CHP’den birçok Aday Adayı olduğunu ve bunlardan sadece 3 tanesinin listede yer alabileceğini belirten Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Sandıktan çıkana saygı duyacağız. 12 bin civarında parti üyemiz var. Onlar kimi nereye layık görürlerse, bizler de yanlarında duracağız. Bizim rakibimiz birbirimiz değil, AKP’dir. Pozitif enerjimizi birbirimize karşı kullanırsak, negatif enerji ile yükleniriz. Bu yüzden de, her şey centilmenlik içerisinde ve etik şekilde olmalı” dedi.
* “Herkese eşit mesafedeyim”
Aday Adayları arasından sevdiği isimlerin olduğunu ama hiçbir şekilde taraf olmayacağını ve herkese eşit mesafede durduğunu belirten Kesimoğlu; “Benim de içimden geçen adaylar ve isimler var. 3 tane de oyum var. Ama, kimseden yana tavır olmam ve taraf belirlemem” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here