HEAŞ Genel Müdürü Katırcıoğlu “Santralimiz sürekli denetim altında”

21
Hamitabat Elektrik A.Ş.(HEAŞ) Genel Müdürü Abdürrezzak Katırcıoğlu "Santralimiz sürekli denetim altında tutuluyor" dedi.

Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ

Genel Müdür Abdürrezzak  Katırcıoğlu, santralin çevreye zarar verdiği iddialarının dedikodudan ibaret olduğunu belirterek çevre sağlığı teşkilatı tarafından belirli periyotlarda devamlı olarak denetlendiğini ve bu konuda her vatandaşın santrali gezerek çevreye zarar verip vermediğini inceleyebileceklerini söyledi.
Santralin çevreye zarar verdiği iddialarının yanlış bir bilgi olduğunu vurgulayan Katırcıoğlu, son olarak Slovakya’dan gelen bir heyetin santrali gezerek kendisini tebrik ettiklerini belirtti.
Hamitabat Kombine Çevrim Santralının 25 yıllık olduğunu belirten Genel Müdür Abdürrezzak Katırcıoğlu "Santralımız dünya çapında bir santraldir. Bu santralde çalışanlar yurt dışında tanınıyor. Bu santralimizden yurt dışına personel gönderiyoruz. Santralimizde kendi imkanlarımızla makine üretiyoruz. Bu konuda Türkiye’de bir numarayız. Burada uçak motoru imal ediyoruz.1200 megavatla Trakya’nın en büyük santralıyız. 12 ay çalışıyoruz. Santralimizin tüm parçalarını yeniledik. Kurulduğumuz günden beri kendi personelimiz çalışıyor 21 müesseseye elektrik satıyoruz" dedi.
Genel Müdür Katırcıoğlu, santralın özelleştirme programı dahilinde olduğunu ve kısa zamanda ihaleye çıkarılacağını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here