HDP Kırklareli Adayları’nı tanıttı

23
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kırklareli İl Başkanlığı düzenlediği kahvaltılı program ile Belediye Başkan Adaylarını, Belediye Meclis ve İl Genel Meclis Üyesi Adaylarını tanıttı.


HABER MERKEZİ
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kırklareli İl Başkanlığı düzenlediği kahvaltılı program ile Belediye Başkan Adaylarını, Belediye Meclis ve İl Genel Meclis Üyesi Adaylarını tanıttı.
1 Mart 2014 Cumartesi günü saat 10.00’da Kuyu Cafe’de düzenlenen kahvaltıda bir konuşma yapan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kırklareli Belediye Başkan Adayı  Prof. Dr. Esen Aslandoğan, kahvaltıda yaptığı konuşmada ilk defa bir siyasi partiye üye olduğunu ve yollarının çok uzun ve sert olduğunu söyleyerek şunları kaydetti;
“Ben emeğin hakkını savunmak için buradayım, ben insanın insan olma onurunu savunmak için buradayım, benim tek başıma özgür olmam bir şeyi ifade etmediğini gördüğüm için buradayım. Benim tek başına görünürde eşit olmamın bir şeyi ifade etmediğini gördüğüm için buradayım. Ezilenlerin yanında olduğum için buradayım, değişik hakların, farklı inançlarını savunmak için, farklı kültürlerini, farklı kimliklerini savunmak ve hep birlikte yaşayabilmek için buradayım. Hayatımda ilk defa bir partiye üye oldum HDP’ye. Ondan önce çeşitli sendika görevlerinde bulundum ve halen bulunuyorum. Aktif politikaya ilk defa bulundum. Yolumuz uzun bir yol, biraz sert bir yol olabilir.”
HDP’nin Kırklareli Merkez ve ilçelerdeki Belediye Başkan Adayları, Belediye ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları şu şekilde
HDP Kırklareli Belediye Başkan Adayı
Esen Aslandoğan
HDP Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Adayları
Zeki Balcı ve Fahri Tunç
HDP Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Adayları
Nermin Kahraman, İsmail Kurtulan, Zeki Teoman
HDP Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı
Aytekin BULUT
HDP Lüleburgaz Belediye Meclis Üyesi Adayları
İbrahim Koser, Veli Akay
HDP Lüleburgaz İl Genel Meclis Üyesi Adayları
Mustafa Akgöl
HDP Babaeski İl Genel Meclis Üyesi Adayları
Sair Er
HDP Vize İl Gene Meclis Üyesi Adayları
Abdülbaki Figen
HDP Pınarhisar İl Genel Meclis Üyesi Adayları
Selma Basut
HDP Demirköy İl Genel Meclis Üyesi Adayları
Yakup Aslan
HDP Pehlivanköy İl Genel Meclis Üyesi Adayları
Ferihan Bulut
HDP Kofçaz İl Genel Meclis Üyesi Adayları
Cevdet Zengin

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.