Hayvancılık Projeleri kooperatiflere tanıtılıyor

10
* Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü’nün kooperatiflerde uygulanan Hayvancılık Projelerinin tanıtım toplantıları devam ediyor

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü Destekleme Şube Müdürü ve Teknik Personelinin katılımı ile Merkez İlçe Çukurpınar Köyü ile Pınarhisar İlçesi Sütlüce Köyü’nde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın Yatırım Programı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaynaklı uygulanmakta olan tip projeler ile özel proje uygulamaları hakkında tanıtım ve eğitim toplantıları gerçekleştirildi.
Yapılan toplantılarla ilgili olarak Kırklareli Tarım İl Müdürü Erdinç Yazıcı şunları kaydetti:
“Kooperatif ortaklarının katıldığı toplantılarda Kooperatiflerce ortaklar mülkiyetinde uygulanan hayvancılık projelerinin uygulama safhaları, geri ödeme şekli, ahır yapımı, canlı demirbaş temini, sigorta işlemleri ile kooperatif ve ortakların sorumlulukları hakkında ayrıntılı bilgiler veriliyor.
Karşılıklı soru-cevap şeklinde geçen toplantılarda uygulanan projelerin tarımsal üretimle olan ilgisi, yem bitkilerinin üretimi ve üreticilere sağlayacağı avantajlar ile üretilen ürünlerin pazarlanması hususlarında görüş alışverişinde bulunuluyor.
Kooperatiflerce uygulanan Ortaklar Mülkiyetinde Hayvancılık Projeleri tanıtım toplantıları kooperatiflerimizden gelen talepler değerlendirilerek yapılmaya devam edilecektir.
Bakanlığımız uygulamaları doğrultusunda İl Müdürlüğü olarak amacımız; İlimizde uygulanan hayvancılık projeleri sayesinde köyden kente göçü önleyerek köyde istihdam olanakları sağlamak ve üreticilerimizin ekonomik ve sosyal yönden refah seviyelerinin yükselmelerini sağlamaktır.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here