Hayrabolu’da tarım makineleri üretimi sürüyor

59
Hayrabolu Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan ziraat aletleri üreticileri, gelen talepleri karşılayabilmek için tarım makineleri üretimine devam ediyor.
Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Gürol Yıldırım, yönetim kurulu olarak yeni açılımlar oluşturmak için yeni projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi. 
Yıldırım, “Sanayi sitemizde 180 iş yerimiz mevcut. Artık dışarıdan gelen talepleri karşılamakta yeni çalışmalar yapıyoruz. Sitemizi genişleterek daha çok iş yerinin açılabilmesi için yeni alanlar arıyoruz. Umuyorum ki kısa bir süre çalışmamızı tamamlayacağız” diye konuştu. 
Tarım Makineleri üreticisi Vahdettin Özgül de ilçede üretimi yapılan son teknolojik cihazlarla kültivatör, tiller, goble-diskaro, kombi körüm, çizel pulluk gibi toprak işleme makineleri ürettiklerini, üretimi yapılan tarım makinelerine büyük talep geldiğini ifade etti.
Özgül, “2011 yılı sanayi sitemizde üretimde büyük artış yaşıyoruz. Üreticilerimiz yurt içi ve dışından gelen talepleri karşılayabilmek için vardiyalar halinde çalışıyor. Kurumlaşmaya giden şirketlerimize dünyanın 4 bir yanından talep geliyor. Bu kış mevsimini yoğun bir çalışmayla geçireceğiz. Sanayi sitemizde bulunan tarım makineleri imaları yapanların birçoğu çekirdekten geliyor. Birçoğu kendi iş yerini açarak birçok kişiye de iş imkanı sağlıyorlar. Ben 2003 yılında ağabeyimle kurduğumuz iş yerinde 6 kişiyle çalışıyoruz. Yurt içi ve dışından gelen talepleri karşılamak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here