Hayırseverlerden Lüleburgaz’da Kırklareli Eğitimi’ne dev bağış

9
Vali Yaman; “Bu duyarlı davranış herkese örnek teşkil etmeli”
*  Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde faaliyet gösteren BNG Tarım, Hayvancılık, Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Celaliye Köyü’ne 4 derslikli İlkokul yaptırılacak. Lüleburgazlı hayırsever iş adamı Hacı Ahmet Azman Lüleburgaz Gündoğdu Mahallesi’ndeki arsasını “Hacı Ahmet Azman Ortaokulu” yaptırılmak üzere bağışladı. 
HABER MERKEZİ
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından başlatılan “Eğitime Yüzde Yüz Destek” Kampanyası kapsamında Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde Kırklareli’nin Eğitimi’ne büyük destek geldi. Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde faaliyet gösteren BNG Tarım, Hayvancılık, Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Celaliye Köyü’ne 4 derslikli İlkokul yaptırılacak. Lüleburgazlı hayırsever iş adamı Hacı Ahmet Azman Lüleburgaz Gündoğdu Mahallesi’ndeki arsasını Ortaokul yaptırılmak üzere bağışladı.
Kırklareli Eğitimi’ne yapılan büyük desteklerle ilgili olarak Protokol İmza Töreni 30 Mayıs 2014 Cuma günü saat 11.00’de Kırklareli Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Düzenlenen Protokol İmza Töreni’ne; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Müdür Yardımcısı Yusuf Usta,  Lüleburgaz Milli Eğitim İlçe Müdürü Nedim Çetin, Celaliye Köy Muhtarı Mustafa Balcı, Aza Yılmaz Lofça, Hayırsever BNG Tarım Hayvancılık Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. sahipleri Necati Gültekin, Burcu Gültekin, Lüleburgazlı Hayırsever iş adamı Hacı Ahmet Azman katıldı.
* Vali Yaman; “Bu hayırsever davranış ilimizde durumu iyi olan ailelere de örnek teşkil eder”
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, hayırseverler tarafından eğitime destek adına gösterilen bu davranışın ilimizdeki diğer durumu iyi olan ailelere de örnek teşkil etmesi temennisi ile yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“BNG Tarım Hayvancılık Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. sahipleri Necati Gültekin, Burcu Gültekin, ile Lüleburgazlı Hayırsever iş adamı Hacı Ahmet Azman ilimizin eğitimine katkıda bulundular. Bugünde bunun protokolünü gerçekleştireceğiz. Hükümetimiz en fazla desteği ve ödeneği Milli Eğitim bakanlığı ve eğitim hizmetlerine ayırıyor. Ancak milletimizde devletimizin yapmış olduğu bu desteğe kendileri güçleri oranında katkıda bulunuyorlar. Bu bizim için sevindirici bir durumdur. İnşallah bu şekilde ilimizdeki hayırsever vatandaşlarımızın başta ülkemizin olmak üzere bölgemizin ve ilimizin eğitimine katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu davranışlarından dolayı kendilerini kutluyorum. Kendilerinin bu hayırsever davranışları ilimizdeki diğer durumu iyi olan ve destek olmak isteyen ailelere de örnek teşkil eder.”
* Gültekin; “Fırsatı olanları eğitme destek vermeye davet ediyorum”
Lüleburgaz’ın Celaliye Köyü’ne babası adına “Celaliye Köyü Necati Gültekin İlkokulu” yaptıracak olan BNG Tarım, Hayvancılık, Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. sahibi Burcu Gültekin; “Biz ilk olarak Lüleburgaz bölgesinde yatırıma başladığımızda böyle bir ihtiyacın olduğunu gördük ve eğitime destek amaçlı, çok rahat bir şekilde hiç tereddüt etmeden babam Necati Gültekin ile birlikte böyle bir kararı aldık. Çocuklarımız eğitimlerini çok güzel bir şekilde tamamlayıp, milletimize hayırlı evlatlar olurlar. Eğitim adına böyle bir hayır işi yapmak insana çok gurur veren bir şeydir. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Mutlaka herkesin fırsatı varsa bu şekilde değerlendirmelerini temenni ediyorum” dedi.
* Azman; “Eğitime katkıda bulunmak istedim”
Lüleburgaz’ın Gündoğu Mahallesi’nde 700 bin TL. değerindeki arsasını Ortaokul yaptırılmak üzere bağışlayan Hacı Ahmet Azman’da duygularını şu şekilde dile getirdi; “Rabbim tarafından içimden böyle bir bağışta bulunmak geldi. Eğitime katkıda bulunmak istedim. Allah kabul etsin bir de cami yaptırmak istiyorum. Ömrümüz yettiği müddetçe bu bağışlarımız devam edecektir. Zaman her şeyi gösterecektir” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından imzalar atıldı. 
* Lüleburgaz’ın Celaliye Köyü’ne “Celaliye Köyü Necati Gültekin İlkokulu” yaptırılacak
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından başlatılan “Eğitime Yüzde Yüz Destek” Kampanyası kapsamında; Hayırsever BNG Tarım Hayvancılık Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Lüleburgaz Celaliye Köyü’nde 4 derslikli “Celaliye Köyü Necati Gültekin İlkokulu” yaptıracak. Projenin Tahmini Bedeli 500 bin TL. civarında olup, proje Haziran 2014 tarihinde başlayıp 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’na yetiştirilecek.
* Lüleburgaz Gündoğdu Mahallesi’ne “Hacı Ahmet Azman Ortaokulu” yaptırılacak 
Lüleburgazlı hayırsever iş adamı Hacı Ahmet Azman, Lüleburgaz İlçesi Gündoğu Mahallesi 481 ada 120 parselde 6 bin 475 m2 arsayı Ortaokul yapılması kaydıyla bağışladı. Arsanın tahmini bedeli 700 bin TL. civarında olup, 2015 Yatırım Programı’nda bu arsa üzerine 24 derslikli Ortaokul yapılması planlanıyor. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here