Hayaldi, gerçek oldu Volkan Can’ın dilinden bir şampiyonluk hikayesi

9
Kırklarelispor’da hayal gibi başlayan ve tüm gerçekleriyle 11 yıl sonra yazılan bir şampiyonluğun hikayesi bu.
HABER MERKEZİ
01 Mart 2009 tarihinde başlayan hayal, 15 Mayıs 2011’de 2. Lige yükselmesiyle gerçek oldu.
Hikaye, 1 Mart 2009 yılında Kırklarelispor’un başkanlık koltuğuna oturan genç Başkan Volkan Can ve onun kurduğu genç yönetimle başladı.
Hayal olarak başlayan ve tüm gerçekleriyle ortaya konan şampiyonluk hikayesi anlatan Kırklarelispor Kulüp Başkanı Volkan Can, 1 Mart 2009 yılında Kırklarelispor yönetimine geçmeleriyle birlikte, zor bir görevi aldıklarının bilincinde olduklarını söyledi. 
Başkan ve Yönetim Kurulu’nun genç olmasından dolayı kamuoyunda Kırklarelispor’un yükünü kaldıramayacakları itamın çıktığını belirten Can;
“Biz tüm zorluklarıyla kulübün başına geçtik. Bu kulübü almak kolay bir şey. Karşımızda bir tane rakip vardı. Kulübün 5 dönem başında duran Kıvanç Kurtar’dı. Güzel ve çekişmeli seçimden sonra görevi devir aldık. Görevi aldıktan sonra her şeyin yeni başlayacağının bizde farkındaydık. Göreve geldikten sonra ilk önce kulübün mali durumunu araştırdık. Tabi o zaman amatör ligde olduğumuzdan dolayı önümüzde borç engeli yoktu. Sadece 59 bin lira elektrik kurumuna, beden terbiyesine ve piyasaya olan borçlar vardı. İlk olarak biz o borçları ödemekle başladık ve mart ayı bittiğinde takımımız o sırada 6. sıradaydı. Son iki maçta aldık kulübü ve son 2 maçı galibiyetimiz ile sonuçlandırarak ligi 4. sırada tamamlayarak ilk Play-Offlara kaldık.
* “Play-Offlara gitmeye hak kazandık”
Kulübün başına geldiğimizde ilk maçımızı Sanayisporla yarı final oynadık ve aldığız 4-1’lik galibiyet bize ayrı bir moral ve motivasyon sağladı. Son haftasına Yıldırımsporla final maçı oynadık ve 3-1 galip gelerek Play-Offlara gitmeye hak kazandık. O maçta ince bir ayrıntı vardı. Kırklarelispor Kırklareli ilinin takımıdır. Yıldırımspor taraftarlarının yaptığı tezahürat bizi daha çok kamçıladı.
* “İlk maçta geri döndük”
Grup maçlarına gittik ve çok kısıtlı bir kadromuz vardı. 13 kişi gittik ve ilk maçta Kocaeli Kağıtspor’a 2-1 mağlup olarak geri döndük. Bu bizim açımızdan güzel bir tecrübe oldu. 3 lige çıkacak bir takımın kapasitesini görmek elimizdeki kadronun nereye kadar yeterli olduğunu görmek önümüzdeki sezon hazırlığını gruplardan döndüğümüz gibi Haziran’ın ilk haftasında yönetim kurulu ve hocalarımla toplanarak transfer çalışmalarına başladık.
* “Babaeski egomanyasını yıktık”
Grup maçlarına gitmek çok güzel bir sınavdı. Biz esas kadroyu kurarak Kırklareli halkına bunu göstermek istedik. Biz bu sınava başlarken burada Lüleburgaz ve Babaeski egomanyası vardı. Lüleburgaz profesyonele çıktıktan sonra amatör ligde Babaeskispor 2-3 sezon lider olarak çıkıyordu. Bizde bunu yenmek amacıyla sezon başından güzel bir kamp geçirdik. Kırklarelili olan ve dışarıda oynayan futbolcu kardeşlerimizi bir araya topladık ve güzel bir oluşum içersine girdik. Bu oluşum içine girerken maddi ve manevi çok zor günler yaşadık. O sırada ilk sezona geldiğimizde yanımızda sadece belediyemiz vardı. Kırklarelispor’un sabit bir geliri olmadığından dolayı Kırklareli Belediyesi destek veriyordu. Biz bu takımla yola çıktık” dedi.
Kırklarelisporla başarı hikayesi, Amatör Süper Ligle bir sonraki sayımızda devam edecek. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here