“Havuzlu Park” çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

17
Kırklareli Belediyesi tarafından kısa önce yapımı başlatılan “Havuzlu Çocuk ve Yetişkin Parkı”nda havuzun yapım işinin neredeyse bittiğini sırada ise parka yapılacak olan kafe binası, çocuk parkı ve çevre düzeninin yapılacağı belirtildi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Karaumur Caddesi üzerinde Öğretmenler Evi’nin önünde bulunan eski manavların bulunduğu alan yapılan çalışmalar sonucu eski belediye dükkanları yıkılarak Karaumur Caddesi harabe yapılardan kurtarılmaya başlatıldı.
Yaklaşık 3 ay önce Kırklareli Belediyesi tarafından yapılan plan ve programlar neticesinde “Havuzlu Yetişkin ve Çocuk Parkı” aynı zamanda şelale yapımına karar verildi.
2 ay önce eski manavların bulunduğu belediye dükkanları yıkılarak Karaumur’a yeni bir meydan kazandırıldı. Bunun akabinde yapılan çalışmalarda havuzun yapım işinin neredeyse bittiği engelli merdivenlerinin ve basamaklarının bittiği açıklandı. Yaklaşık 3 ay daha sürmesi beklenen parkın yapımında park planında bulunan kafe binası, çocuk parkı ve çevre düzeninin yapılmasının ardından Kırklareli halkının hizmetine sunulacağı açıklandı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here