“Havaların ısınması ile birlikte yollarımızı yenileyeceğiz”

9
Ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirilen altyapı çalışmaları kapsamında vatandaşlar tarafından en çok şikayet edilen ve en çok sıkıntı yaşanılan konuların başında yolların bozulması gelmektedir.
HABER MERKEZİ
 Altyapı çalışmaları konusunda Kırklareli ilinde en kapsamlı yatırımın gerçekleştirildiği Babaeski’de de aynı sıkıntılar gündemde. Vatandaşlar bir yandan altyapı yatırımlarının gerçekleştirilmesinden son derece memnunken bir yandan da yollarının ne zaman yapılacağını dört gözle bekliyorlar. 
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı; “Yollarımızı Nisan ayı ile birlikte yenilemeye başlayacağız diyerek şunları söyledi;
“İlçemiz şuan Kırklareli İlimizin en büyük şantiyesi haline geldi. Her gün ilçemizin birçok farklı noktasında altyapı faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Biryandan evlerimize doğal gaz bağlantıları yapılıyor, bir yandan Tredaş Elektrik kablolarını yerin altına alıyor, bir yandan biz Su izale hattımızı yeniliyoruz ve Yeni Su depomuz ile su kuyularının bağlantılarını gerçekleştiriyoruz, bir yandan da Telekom bazı bölgelerde fiberoptik kablo çalışmasını gerçekleştiriyor. Bu yapılan tüm çalışmalar ister istemez yollarımızı bozdu. Bizler bunların farkındayız ne mutlu ki bize vatandaşlarımızda yapılanların ve yapılacakların farkında. Bizlere anlayış gösteriyorlar çünkü vatandaşlarımız geleceğe yönelik yaptığımız hizmetleri biliyorlar, bunlara sahip çıkıyorlar. Bizler gerçekten ilçe olarak çok şanslıyız. Henüz Keşan’da, Uzunköprü’de doğal gaz altyapı çalışmaları başlamış değil. Oysa ilçemizin tamamı şuanda doğal gaz hizmetinden faydalanabiliyor. Tredaş bu kadar kısa bir süre içerisinde ilk defa bir ilçenin tüm elektrik kablolarını yerin altına alıyor. Bizler su izale hattımızı yaza kadar bitireceğiz ve yaz mevsimi ile birlikte yeni su depomuzdan ilçemize su vermeye başlayacağız. Tüm yapılanlar ilçemizde daha kaliteli yaşam koşullarının vatandaşlarımıza sunulması içindir. Çünkü Babaeski Halkı bu hizmetleri sonuna kadar hak etmektedir. Biz bölgemizdeki ve ilçemizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile mükemmel bir işbirliği içerisinde ilçemiz için projeler üretmekteyiz. Üretmeye de devam edeceğiz. Ben buradan bizlere destek olan başta Babaeski Halkı olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerine, çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. Çalışmalarımız bittiği zaman Babaeski sadece Trakya’da değil Ulusal düzeyde örnek gösterilen ilçelerden biri haline gelecektir.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here