Hattat Tarım Makinaları A.Ş.’den Avrupa’ya Dev İhracat

11
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Hattat Holding bünyesinde faaliyet gösteren Hattat Tarım Makinaları A.Ş. Polonya’nın lider firmalarından Pol-Mot S.A ile 150 milyon Euro’luk bir anlaşma imzaladı.


HABER MERKEZİ

Hattat Tarım Makinaları  A.Ş.’nin Çerkezköy tesislerinde, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat ve Pol-Mot S.A.’nın yetkililerinin de katıldığı bir törenle Avrupa’ya yüzde yüz Türk üretimi olan Hattat Traktörleri’nin ihracatı başladı. Toplam 5 bin tane traktörün ilk partisi törenle yola çıktı.
Hattat Tarım Makinaları  A.Ş. ‘nin Çerkezköy tesislerinde, tamamı Türk mühendisler tarafından tasarlanıp yüzde yüz Türk olma özelliğine sahip olan Hattat Traktörleri’nin başarısı ile bir Türk traktör markasına da Avrupa’nın kapıları açılmış oldu. Hannover Fuar’ında Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın büyük ilgi gösterdikleri Hattat Traktörleri için Pol-Mot S.A. ve Hattat Tarım Makinaları A.Ş. arasında başlangıçta 150 Milyon Euro’luk bir anlaşma Haziran 2009’da imzalanmıştı. Yapılan anlaşma gereği, Pol-Mot S.A. Hattat Tarım Makinaları A.Ş. tarafından üretilen ve Polonya pazarına satılacak olan Hattat A serisinin de Polonya distribütörlüğünü aldı.
Yüzde yüz Türk üretimine sahip olan Hattat Traktörleri’nden Polonya’ya Hattat A serisi ihraç  edilecek. Tamamen tasarımı ve teknik özellikleri yenilenen Hattat A serisinin, Hattat Traktör ürün yelpazesine eklenmesi ile Hattat A serisi 58 beygirden 100 beygire kadar farklı transmisyon ve aksesuar seçenekleri sunan en geniş yerli ürün gamına sahip marka olma özelliğini de taşımaktadır. Ayrıca Polonya’ya ihraç edilecek olan Hattat Traktörleri’ne yerleştirilecek olan kompanent ve sistemlerinde yine Hattat Holding bünyesinde faaliyet gösteren HEMA Endüstri A.Ş. ‘de üretilmesi de traktörlerin tamamen Türk üretimi olma özelliğinden ödün verilmediğini göstermektedir. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here