Hastanelerde sıra beklemeye son

9
Sağlık Bakanlığı tarafından 2010 yılının Şubat ayında uygulama koyulan
Merkezi Hastane Randevu Sistemi 2011 yılı Ocak ayında 9 ile yaygınlaştı,
2011 yılı Haziran ayına kadar Türkiye genelinde uygulamaya konulacağı
öğrenildi.

HABER MERKEZİ
9 ilde ve 93 hastanede uygulamaya koyulan randevu sisteminde 182’den aldıkları randevuyla Hekim ve saat belirlenmesinin ardından direk hekimin odasına girecek.
Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Çınal devlet hastanelerinde tek telefonla Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) ile hastalara randevu verme sisteminin başlayacağını belirtmişti.
Haziran ayında tüm Türkiye’de uygulamaya başlayacak olan ve hastaların sıraya girmeden evinden istediği herhangi bir zaman için seçtiği hekimin randevularına göre 182’den hastane ve hekim için randevu alınabiliyor.
Alınan bilgilere göre 9 ilde ve 93 hastanede uygulanan Merkezi Hastane Randevu Sisteminin amacının tüm hastaların rahatlıkla hizmet alabilmeleri için uygulandığı öğrenildi.
2010 yılının Şubat ayında Erzurum ve Kayseri’de başlayan uygulama 2011 Ocak ayından itibaren 9 ile yaygınlaştığını 2011 yılının Haziran ayında ise tüm Türkiye’de uygulamaya geçeceği, 182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi arandığında canlı operatörlerin hastayı en yakın hastaneye en uygun hekime yönlendirdiği belirtildi.
182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi arandığında canlı operatör ile bire bir görüşen hastalar, hangi saatte ve günde olabileceğini belirlemesinin ardından hasta onaylarsa randevunun alındığı öğrenildi.
Türkiye genelinde Merkezi Hastane Randevu Sistemi Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Erzurum, Kayseri, Yalova, Eskişehir, Bilecik ve Çanakkale’de olmak üzere 9 İlde uygulanmaya koyuldu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here