Hastane personeline “Diksiyon Eğitimi” verildi

7
Kırklareli Devlet Hastanesi personeline diksiyon eğitimi veriliyor.
HABER MERKEZİ
Aralık ayında eğitimlerin başladığını ifade eden Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi ve yöneticisi Uz. Dr. Ahmet Selim Özkan, eğitimin Kırklareli Halk Eğimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile ortaklaşa yapıldığını söyledi.
Özkan, hastaneye gelen bir hastayı güler yüzle karşılamanın ve güler yüzle uğurlamanın çok önemli olduğunu belirterek, yaptığı konuşmasın şunları söyledi;
“Hastanemizde hasta karşılama adı altında bir birim oluşturduk. Hasta karşılama birimde çalışan sekreterler olarak öncelikli işiniz hastayı güler yüzle karşılamak ve hastayla iyi iletişim kurabilmek. Hastayla olan iletişiminizde hasta memnuniyeti, hasta sizinle muhatap oluktan sonra işi ne kadar çabuk yapılabiliyor ve ne kadar çabuk bitirip hastaneden ayrılıyor bunlar çok önemli. Bu konuda sekreterin, hızı, konuşması, iletişimi ve iş bitiriciliği çok önemli. Kursun temel amaçlarından bir tanesi hastalar ile sizin daha iyi bir iletişim kurabilmenizdir. Bu eğitimin karşılığında sizden bir performans bekliyoruz. En az hatayla verimli bir karşılık alabilmeyi bekliyoruz. Bu önemli bir kurs.
Ayrıca engelli vatandaşlarla iletişim kurma eğitimleri de verilecek. Görme ve işitme engelli vatandaşlarla hastanemiz personelinden bir grup oluşturarak onlara bunun eğitimi vereceğiz. Buradaki amacımız engelli vatandaşlara hizmet verebilecek hasta karşılama elemanı yetiştirmek” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here