Hastane personeli sertifikasını aldı

18
Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi tarafından, Kırklareli Devlet Hastanesi personeline “Diksiyon kursu” verildi.
HABER MERKEZİ
12 Aralık 2012 tarihinde başlayan ve 64 saat süren “Diksiyon Kursu” 23 Ocak 2013 tarihinde sona erdi. Kursu başarı ile tamamlayan 20 kursiyere 18 Şubat 2013 Pazartesi günü saat 17.30’da Kırklareli Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen tören ile sertifikaları verildi. 
Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi ve Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Ahmet Selim Özkan, “Diksiyon Kursu”nun direkt olarak hasta ile ilk öncelikle iletişime geçen personele verilmesi gereken önemli kurslardan biri olduğunu söyledi.
Hasta memnuniyetinin son derece önemli olduğuna dikkat çeken Özkan;
“Hastalar bizim müşterimizdir. Müşteri memnuniyeti de son derece önemlidir. Bir hasta hastanemize gelmesinin ardından öncelikli olarak sizler karşılıyorsunuz. Sizler yönlendiriyor ve yardımcı oluyorsunuz. Dolayısıyla bir hasta güler yüz gördüğünde, kendisine karşı düzgün bir davranış gördüğünde bundan son derece memnun olur. Hasta olan bir kişi en ufak bir duruma bile bazen tahammül edemez. Dolayısıyla hasta işini erkenden bitirmek ve gitmek ister. Burada sizler devreye giriyorsunuz. Bir hasta ile kurduğunuz iletişim, konuşmanız ve beden diliniz son derece önemli. Sizleri başarınızdan dolayı kutluyorum” dedi.
Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Çapa ise Kurs Öğretmeni Halil Özmen tarafından her gün olmak üzere 64 saatlik bir Diksiyon Eğitimi verdiğini ifade ederek, Halk Eğitimi Merkezi’nde “İşaret Dili Kursu”nun da programı açıldığının müjdesini verdi. Çapa, “İşaret Dili Kursu”nun son derece önemli olduğunu vurguladı.
Daha sonrasında 20 kursiyere sertifikası dağıtıldı. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here