Hasan Dağ yine iğneledi

16
* Kırklareli İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanı Hasan Dağ, “Özel İdare Sekreteri ve Meclis Başkanı gezerken masraf olmuyor, meclis üyeleri bir yere gidecek olsa masraf oluyor” dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi Şubat ayının son birleşimini dün saat 10.30’da Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantının başında söz alan İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürü Engin Marmara, bir önceki birleşimde söz konusu okul arsası tahsisinde bir yanlış anlama olduğunu ve okulun daha başlamadığını belirterek, arsa tahsisinden sonra okulun inşaat çalışmasının başlayacağını kaydetti.
Daha sonra İl Genel Meclis Üyesi Aydın Karakoç tarafında çevre yolu yapılması hakkında verilen yazılı önergenin görüşülmesine geçildi. Karakoç söz alarak; “Önümüzdeki günlerde ilimizde yapılacak olan çevre yolunun ilçelerimizde olduğu gibi çarpık kentleşmeye yol açmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerekir. Burada yapacağımız çalışma yarının değil, 10 yıl sonrasının çalışması olacak. Gerekli tavsiye kararlarını alıp ilgili yerlere bildirmeliyiz” dedi.
Daha sonra teklif oybirliği ile kabul edildi.
Dilek ve temenniler bölümüne gelindiğinde ise Kamuran Koçyiğit söz alarak; “Geçtiğimiz günlerde Ergen Nehri hakkında bazı kararlar alınmıştı. Bu kararları Ankara’daki ilgili yerlere elden teslim edip, birebir görüşmemiz çok faydalı olur. Bunun için bir heyet oluşturmamızı öneriyorum” dedi.
Konu hakkında söz alan CHP Grup Başkanı Hasan Dağ; “Teklif gerçekten çok önemli. Bu Ergene için yaptığımız çalışmalara hız katabilir. Fakat bizim bir yere gitmemiz, Özel İdareye masraf oluyormuş. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Meclis Başkanı Ankara’ya kadar giderken masraf olmuyor, biz bir şey yapmaya kalktığımızda masraf oluyor. Bunu anlamış değilim. Biz bu nedenle meclis üyelerine yapılan bilgilendirme toplantılarına dahi katılamıyoruz” dedi.
Hasan Dağ geçtiğimiz günlerde AK Parti’nin mecliste sayıca fazla olduğu dönem ile CHP’nin sayıca fazla olduğu dönem arasında uygulama farkı olduğunu belirtmiş ve ertesi gün İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Raif Kelep konu ile ilgili açıklama yapmıştı. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here