“Hasan Çetin’in, üyelerine verdiği sözlerini yerine getirmesini bekliyoruz”

13
* 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim
Kurulu Başkanı Mustafa Özırmak; “Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Hasan
Çetin diğer kurumlara sataşma yerine seçilmiş olduğu Genel Kurul’da
üyelerine vermiş olduğu sözleri yerine getirsin” dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Hasan Çetin’in 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi ile ilgili olarak yaptığı sataşmalar ile beyanatlara 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özırmak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“22 Kasım 2008 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul’da (taze kan olarak) göreve gelen Kooperatif Yönetim ve Denetim Kurulumuz ortaklarına vermiş olduğu sözleri teker teker yerine getirmiş, hâlihazırda hizmet noktasında çalışmalarımız devam etmektedir.
Olağan Genel Kurul’da vermiş olduğumuz sözler ve yapmış olduğumuz hizmetler şu şekildedir;
1- Kooperatif Hizmet Binasının iç ve dış donanımının düzeltilmesi.
2- Kooperatif Alım Merkezleri’nin Yağ Tayin Cihazları’nın konularak, ortaklarımızın daha fazla gelir etmesini sağlamak. (İnece ve Kızılcıkdere Alım Merkezleri’ne kurulmuş olup, Merkez Alım Yerine bu yıl kurulacaktır)
3- İnece Daimi Alım Merkezi Arazisi alanının 13.500 m2’den 41.000 m2’ye çıkarılarak ortaklarımızdan daha hızlı ve daha fazla miktarda ürün alınabilmesini sağlamak.
4- Yaklaşık olarak 1.000.000 TL’ya 10 ton/saat kurutma ve soğutma kapasiteli Mısır Kurutma Tesisi ve 5.000 m3 hacminde Çelik Silo inşaatının yaptırılması. (Yaptırılan Mısır Kurutma Tesisini çalıştırmak için gerekli sanayi elektriğinin müştemilatı ve çevre aydınlatması ile beraber tamamlanması)
Yukarıda belirtilen sözlerimizin ilk üç maddesi tamamlanmış olup, 4. maddenin ise % 80’i tamamlanmıştır. Yarım kalan Çelik Silo için gerekli trafo yaptırılması, sanayi elektriğinin getirilmesi, sili yerlerinin çevre aydınlatma sisteminin 15 Mayıs 2011 tarihine kadar hep birlikte açılışını yapıp ortaklarımızın hizmetine sunmak temel görevimizdir.
Bu hizmetlerimizin yapılması ve sözlerimizin yerine getirilmesinde bizlere her türlü imkân ve desteği esirgemeyen Trakya Birlik Yönetim ve Denetim Kurulumuz ile Sayın Genel Müdürümüze ne kadar teşekkür etsek azdır.
* “Genel Kurul’da üyelerine vermiş olduğu sözleri yerine getirmesini bekliyoruz”
Sayın Başkan Hasan Çetin’in de başında olduğu kurum da bir çiftçi kurumudur. İnancımız odur ki,  her çiftçi kurumu ortak ve üyesine hizmet noktasında kurumlar arasında gerginlik yaratma değil, ortak projeler üretmesi temel amaç olmalıdır. Sayın Çetin’in de diğer kurumlara sataşma yerine seçilmiş olduğu Genel Kurul’da üyelerine vermiş olduğu sözleri yerine getirmesini beklemekteyiz.
Kurumların başında bulunan kişilerin her gün basına beyanatla laf yetiştirmek yerine, bir an önce icraatlarını görmek en büyük arzumuzdur. Ancak Sayın Çetin’in 26 Şubat 2011 tarihinde yerel bir gazetede yer alan beyanatında “1 Mart 2011 tarihinde Kırklareli Ziraat Odası faaliyetlerine başlayacaktır” demesi geçmişte beraber çalışmış olduğu başkanı ve içerisinde 12 yıldır görev yaptığı arkadaşlarını faal olmamakta itham etmesi talihsizliktir. Bu tür beyanatların kendi arkadaşları içerisinde bile huzursuzluk yaratacağının bilincinde olmamasını yadırgıyor, kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here