HAS Parti Kırklareli İl Başkanı Nedim Çetin partisinden istifa etti

21
Halkın Sesi Partisi (HAS) Kırklareli İl Başkanı Nedim Çetin başkanlıktan istifa ettiğini açıkladı. 20 Ocak 2011 Perşembe günü Yeşilyurt Gazetesi’ne bir ziyaret gerçekleştiren HAS Parti Kırklareli İl Başkanı Nedim Çetin, Yeşilyurt Gazetesi Haber Müdürü Savaş Eskici ile görüşerek, Genel Merkeze istifa dilekçelerini gönderdiklerini belirtti.
HABER MERKEZİ
 Genel Merkezce istifaların kabul edilmemesine rağmen kamuoyunun bilgilendirilmesi açısından HAS Parti ile bir ilgilerinin kalmadığını belirten Nedim Çetin; “İnanarak çıktığımız bu yolda hayal kırıklığına uğradığımız için bu davadan vazgeçtik. Ülke olarak halkın sesini benimseyen bir partinin il teşkilatının sesini duymayışı bizi derinden üzdü. Biz il teşkilatımızın sesini duyuramadığımız bir genel merkeze halkın sesini yarın öbür gün nasıl duyuracağımız telaşına kapıldık. Bu nedenle HAS Parti Kırklareli İl Başkanlığından istifa ettim. Aynı zamanda İl Yönetiminde bulunan diğer arkadaşlarımızda toplu olarak istifa ederek dilekçelerini sundular. Bu şekilde işi sonlandırdık hepimiz için hayırlı olsun.” şeklinde konuştu. 
Kendisinin çıktığı yoldan kolay kolay geri dönmediğini belirten Nedim Çetin, parti içinde yaşanan kopukluklar nedeni ile bu kararı aldığını belirterek şunları kaydetti;
“Madem memleket için bir aradaysak o zaman herkes gelir ortada buluşur. Öyle; senin, benim, üste durmam, altta durmam, diye bir konu olamaz. Mesele memleket meselesi ise bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsak, herkesten farklı olduğumuzu söylüyorsak, ama sen halkın sesiyim dediğin halde halen şahıslar üzerinden siyaset yapmaya devam ediyorsan, ben orada yokum.” (cs)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here