Hardaliye üretimine standart geliyor

15
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş hardaliye üretimine standart getirilmesi için çalışma yaptıklarını belirtti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile ortak yapılan bir projenin onaylandığını ve bu proje sayesinde Kırklareli’de üretilecek olan hardaliye için üretim standardı getirileceğini belirtti.
Geçmişte Kırklareli’nin simgesi olan üzüm bağı ve bağcılık son yıllarda eski yerini alma noktasına gelirken üzümden elde edilen hardaliye üretim ve tüketiminde de gözle görülür bir artış oldu.
Hardaliyenin Kırklareli’ne özel bir içecek olduğunu hatırlatan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş; “Şuan ilimizde hardaliye yapan birkaç yer var ve sayıları günden güne artıyor. TÜBİTAK ile yaptığımız bir projede Kırklareli’de üretilen hardaliye için üretim standardı getirmeyi hedefliyorduk ve proje onaylandı. Projenin hayata geçmesiyle Kırklareli’de üretilen hardaliye bir standart çerçevesinde yapılacak ve bunun dışına çıkılamayacak. Elbette farklı ürünlerden farklı hardaliye elde edilecek ama üretim şekli aynı olacak” dedi. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here