“Hanımeli lezzeti erkek eli lezzetinden çok farklı”

10
Kadın girişimci Meral Yukarki tarafından Kırklareli Merkez Atatürk İlköğretim Okulu karşısında 21 Ocak 2010 yılında ‘Hanımeli Gözleme Mantı’ olarak başlayan ticari hayatı, ikinci şubesi ile genişledi.

 

HABER MERKEZİ


ilk defa yaptığı bir iş olmadığını belirten Yukarki, baba mesleğine devam ettiğini söyledi.
Her şeyden önce bir bayan olarak temizliğe önem verdiğini ifade eden Yukarki şunları kaydetti;

“Kırklareli’de ticaret hayatına 21 Ocak 2010 yılında Hanımeli gözleme mantı olarak Atatürk İlköğretim Okulu karşında açtığım dükkanda başladım. Bu yıl ise bu alanımı genişleterek ikinci şubemi açtım.
Her şeyden önce bir bayan olarak temizlik benim için çok önemli. Temizliğin önemi kadar da kalite ve müşteri memnuniyeti de önemli. Müşterilerim bana cesaret vermese ben bu işe girişemezdim.”

Her kesime hitap ettiğini söyleyen Yukarki, İlköğretim Okulu öğrencilerinden 60-70 yaşındaki insanlara kadar hitap ettiğini söyledi.

Mantıların özelliğinin çok fazla olduğunu vurgulayan Yukarki konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“Hazır mantı kullanmıyoruz. Bütün mantılarımız el yapımı ve çeşidimiz çok. Menümüzde Hinkal, Doluca, Metez, Sini, Kayseri ve Saçaklı Mantısı var. İlk şubemizde saat 18.30’a kadar ikinci şubemizde ise saat 00.00’a kadar hizmet veriyoruz. Kaliteyi düşürmeden fiyatlarımızı ayarlıyoruz. Bizim özelliğimiz de bu zaten. Biz kalite artsın, fiyatlar sabit kalsın politikasıyla ticaret hayatımıza devam edeceğiz. Kendi konseptimizde tekiz. Kırklareli’de rakibimiz yok. Her türlü eleştiriye açığız. Daha iyi hizmet ve eksiklerimizi görebilmek açısından bize gelen müşterilerimiz olumlu yada olumsuz eleştirileri varsa mutlaka bize iletsinler” dedi.

Hanımeli Mantı Fast Food’un devamlı müşterilerinden olan Atatürk İlköğretim Okulu Öğretmenleri her gün yemek yemeğe gittiklerini ve yemek lezzetinin çok güzel olduğunu söylediler.
Ayrıca bir hanımelinin erkek eline benzemediğini ve bu farkın yemek lezzetlerine yansıdığını belirttiler.

Diğer bir yandan öğrencilerin ilgi gösterdiği Hanımeli Mantı Fast Food da siparişlerin hızlı gelmesinden memnun olduklarını dile getiren Kırklareli Üniversitesi öğrencileri öğrenci için siparişlerin erken gelmesi büyük bir avantaj olduğunu söylediler. Gayet nezih ve ferah bir ortam olduğunu ekleyen üniversite öğrencileri, temizliğe önem verilmesinin de dikkat çektiğini ifade ettiler. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here