“Hamzadere Barajı 2010’da tamamlanacak”

13
Ak Parti Edirne Milletvekili Necdet Budak, ”Bakanımız Veysel Eroğlu Hamzadere Barajı’nın 2010’da biteceği müjdesini verdi” dedi.

Budak, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Aralık 2009 tarihinde Uzunköprü’den Ankara’ya gelen heyet ile birlikte Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ve bakanlık bürokratları ile toplantı yaptıklarını belirterek, ”Söz konusu toplantıda Sayın Bakanımız, Başbakanımızın talimatı ve bölge milletvekili olarak şahsımın ısrarlı takibi sonucunda 2010 yılında Hamzadere barajının biteceği müjdesini vermiştir. Ayrıca yine çakmak barajı, Meriçten Ergeneye iletim kanalı gibi sulama yatırımlarının hızlandırılması yönünde destek olacaklarını belirtmişlerdir. Öte yandan, Ergene Nehri kirliliği ile ilgili olarak Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerindeki sanayicilerin, ticaret ve sanayi odası yetkililerinin, belediyelerin, tarımcıların, üniversitelerin ve dolayısıyla tüm tarafların bir araya getirileceği bir platform oluşturulacağını ve çözüm önerilerinin tartışılacağını açıklamıştır” dedi.
Çevre ve Orman Bakanı Sayın Veysel Eroğlu’nun toplantıda, Edirne ile ilgili son derece önemli bir gelişmeyi de açıkladığını belirten Budak şunları kaydetti:
 ”Sayın Bakanımız toplantıda, 2009 yılında sadece su yatırımları için ayrılan 30 milyon TL ödeneğin, yıl içinde sağlanan ödeneklerle 100 milyon TL’ye çıktığını açıklamış ve bunun Cumhuriyet tarihinde yaşanan nadir bir durum olduğunu söylemiştir.
Hamzadere Barajı inşasının 2010 yılında barajın bitirilmesiyle bir rüya gerçeğe dönüşecek. Edirne halkının teveccühü ile milletvekili olduğum bu topraklara, Sayın Başbakanımız ve Hükümetimizin destekleriyle hizmet ediyorum. Bu vesileyle, Edirne halkı ve çiftçileri adına başta Sayın Başbakanımıza, Maliye Bakanımıza ve Çevre ve Orman Bakanımıza serhat şehri Edirne’ye olan destekleri için teşekkür ediyorum.” aa

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here