Hamdi Helvacıoğlu’dan velilere “Yeterli ve Dengeli Beslenme” Konferansı

12
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Eğitimde Kaliteyi Arttırmaya Yönelik” etkinlikler kapsamında “ Mutlu Aile ile Mutlu Yaşama Doğru” Aile Eğitim Semineri 6 Nisan 2012 Cuma Günü saat 13.30’da Halk Eğitim Merkezi’nde başladı. 
HABER MERKEZİ
Eğitim seminerlerin ilki olan “Yeterli ve Dengeli Beslenme” konusunu Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Nalân Hâkime Noğay tarafından verildi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Hüdayi Akgün yaptığı konuşmasında;
“Projemiz kapsamında amacımız ve hedefimiz; kaliteli aile yaşamı, risk altında bulunan ailelerle iletişimin sağlanması ve onların bilgilendirilmesi; bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönlerden sağlıklı, yaratıcı, üretken, nitelikli çocukların ve gençlerim yetiştirilmesi için kurumlar arası işbirliğini sağlamak ve yaygınlaştırmak olacaktır’ dedi. Yrd. Doç. Dr. Noğay sağlığımızı koruyabilmek için yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat çekerek şunları söyledi; 
“Sağlımızı koruyabilmek için, yaşam kalitemizi daha iyi bir hale getirebilmek için bilinçli olarak yeterli ve dengeli beslenmemeliyiz. Ne yediğimizi bilerek ya da hangi besiniler yediğimizi bilerek beslenmeliyiz. Beslenme bütün yaş gruplarında çok önemli ama özellikle riskli yaş gurupları dediğimiz yaşlılar, gebelik-emzirme dönemindeki kadınlar, işçiler ve çocuklar için yeterli ve dengeli beslenmek çok önemlidir. Çocuklar büyüme ve gelişme dönemindeler eğer bu dönemde yeterli ve dengeli beslenemezlerse bu çocuklarımızın ilerideki hayatında yetişkinlik hayatındaki bazı kronik hastalıklara yakalanma riskini arttırabiliyor.” (ş) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here