Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim’den mezunlara muhteşem tören

29
* Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu yönetimi son sınıf öğrencilerine muhteşem mezuniyet töreni yaptı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu yönetimi son sınıf öğrencilerine Mezuniyet Töreni’ni 6 Haziran 2012 Çarşamba günü saat 17.30’da okul bahçesinde düzenledi. Yapılan mezuniyet törenine; Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Aydın, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Özdil, Kırklareli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Yücel, Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Hüdayi Akgün veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören de konuşan Okul Müdürü Hüdayi Akgün şunları kaydetti:
“Bazı güzellikler vardır hiç bitmesini istemezsiniz. Unutulmayacak anıların, dostlukların ve birlikteliklerle dolu yılların bir anda noktalanması acı veriyor, insanın yüreği burkuluyor. Uzun sayılabilecek bir zaman sürecinde bu çatı altında unutulmaz sevinçleri, bazen e hüzün dolu günleri birlikte yaşadınız, birlikte soludunuz. Bu silinmeyen anıları, arkadaşlığı, acı-tatlı günler, sözcüklere dökmek çok zor. Yaşamınızın en heyecanlı en deli dolu, en anlamlı yıllarını birlikte geçirdiniz. Paylaşmayı, yardımlaşmayı, küsmeyi, ardından barışmayı burada bu çatı altında öğrendiniz. Yılların su gibi akıp gideceğini hiç aklınıza getirmediniz. Şimdi ise yuvadan uçmayı bekleyen bir kuş gibisiniz. Çok daha büyük atılımlara, ivmelere doludizgin kanat açacaksınız. Bu birazcık olsun bizlere teselli kaynağı oluyor. Öğretmenleriniz olarak bizler, eğitiminize başlarken bir yandan kafanızı çağdaş bilgilerle donatmaya, diğer yandan da duygu ve ruhlarınızı eğitmeye çaba gösterdik. 
* Hayatta en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir
Ulusal kültürünüzü koruyun, yozlaşmayın, gününüzü kurtarmak için değil geleceğiniz için çalışın, barışçı olun bencil ve çıkarcı olmayın, sabırlı olun duygularınızla değil mantığınızla hareket edin. Ülkemizin sorunlarını çözmek için önce kendinizi tanıyı güçlüklerden yılmayın sevginin kardeşliğin üstüne hiçbir gücü tanımayın sadece kendi insanımızı değil tüm insanları sevin” dedi. 
Akgün’ün konuşmasının ardından okul Öğretmenleri adına konuşan İngilizce Öğretmeni Özlem Gözkaman mezun olan öğrencilerinin yeni yaşamlarına uğurlarken hem buruk hem de sevinçli olduklarını yeni hayatlarında başarılar dilediğini söyledi. Okulun en başarılı 3 öğrencisine plaketleri verildi. 1. olan İzel Vişne’ye plaketini Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, 2. olan Esra Dilan Turnay’a plaketini Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Aydın, 3. olan Aslı Ceren Aktaş’a plaketini Kırklareli İl milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Özdil verdi. 
Okul 1’ncisi İzel Vişne; “Bugün hem sevinçli hem de hüzünlüyüm. Hayatımda yeni bir sayfa açılıyor. Bu okulda yaşadığın her dakika aklımda kalacak ve hiçbir zaman unutulmayacak güzel anılara dönüşecek” dedi. 
Mezun olan öğrencilere diplomaları verildi ve ardından kep atma gerçekleştirildi. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here