Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu kuruluşunun 55. Yılı’nı kutladı

20
* Kırklareli merkez ilçede eğitim-öğretim vermekte olan Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu kuruluşunun 55. Yıldönümü’nü muhteşem bir gece ile kutladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede eğitim-öğretim vermekte olan Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu’nun kuruluşunun 55. Yıldönümü muhteşem bir gece ile Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde kutlandı. Saat 20.00’da başlayan kutlama gecesine; Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Hüdayi Akgün ve veliler katıldı.
Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu 5. Sınıf öğretmenleri Sevil Baydemir,  Gülseren Doğruöz, Hava Yüksel ve 5. Sınıf öğrencilerinin organize ettiği gece Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Hüdayi Akgün yaptığı konuşmasında okulun, yöneticisinin, öğretmeninin, öğrencisinin, velisinin ve çalışanının ile sıcak bir yuva olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Toplam kalite anlayışı ve inancıyla eğitim vermeye çalıştığımız okulumuzda, mesleğimizin kutsallığı kadar, eğitim ve öğretimin kutsallığına inanıyoruz. Çünkü geleceğimiz, yarının büyükleri olacak çocuklarımıza ve eğitim durumuna bağlıdır. Bu anlayışla onları Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller olarak yetiştirmeleri için özen gösterdik. 2011-2012 Öğretim Yılı’nın sonlarına geldiğimiz şu günlerde, eğitim ve öğretim yılı içinde çocuklarınızla çok işler başardık. Onlarla övünebilirsiniz, çünkü onlar daima iyi birer evlat ve iyi birer öğrenci oldular. Siz onlara emek, onlar size başarı sundular, siz sabahı beklediniz onlar size güneşi getirdiler. Bugünün yarını, yarının umudu sevgili öğrenciler sizleri bugüne getiren öğretmenlerinizden bilgi istediniz. Hiç çıkarsız tüm emeklerini verdiler. Sevgi dediniz, hiç karşılıksız yüreklerinin tüm sıcaklığını sundular. Sizleri seven, sizlerle yorulup, sizlerin tatlı bakışlarınızla dinlenen, hayatınızda bir pencere açıp, temelinize birkaç damla su ufkunuza bir tutam ışık olan cefakar öğretmenlerinizi ve yıllarca birlikte olduğunuz arkadaşlarınızı unutmayın” dedi.
Konuşmanın ardından Müzik Öğretmeni İlkay Korkmaz eşliğinde Okul Korosu “Okul Marşı”nı söylediler. Sahneye çıkan “Çiftetelli Dans Gösterisi” yapmış olduğu gösteri ile izleyicilere muhteşem dakikalar yaşattı. Nihan Çobacık kemanı ile izleyicilere “Bülbülüm altın kafeste”, “Artık sevmeyeceğim” şarkılarını çaldı. Türkçe Öğretmeni Ali Rıza Uğurlu yönetiminde hazırlanan “Acil Servis” Piyesi tam not aldı.  Gitar Dinletisi ile devam eden gece Vals Gösterisi, Şiir Okunması ve Halk Oyunları ile son buldu. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here