Hamdi Helvacı İlköğretim Okulu 53. gurur yılını kutladı

62
* Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu kuruluşunun 53. gurur yılını 5. sınıf öğrencilerinin hazırladığı program ile kutladı.

HABER MERKEZİ
1957 yılından bu yana Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Hamdi Helvacıoığlu İlköğretim Okulu kuruluşunun 53. gurur yılını 5. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan program ile kutladı.
08 Haziran 2010 Salı günü saat 20.00’de Kırklareli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Milli Eğitim Müdür Vekili Resul Yeşilyurt, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ruhi Kaynar, Şube Müdürü Halil Yücel, Okul Müdürü Mehmet Kızılay, okul öğretmenleri, öğrenciler ve velileri katıldı.
Sunuculuğunu Melike Baydar ile Mehmet Onur Yılmaz’ın yaptığı program Saygı Duruşu ve Okulun Müzik Öğretmeni İlkay Korkmaz’ın yönetimindeki Koro’nun eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Okul Müdürü Mehmet Kızılay ile sınıf öğretmeni Nuriye Canverdi’nin yaptığı konuşmaların ardından öğrenciler gösterilerini sunmak üzere sırası ile sahnedeki yerlerini aldılar.
Programda ilk olarak İngilizce Öğretmeni Özlem Gözkaman’ın hazırladığı ve 5/A Sınıfı öğrencilerinin oluşturduğu İngilizce Korosu sahne aldı. Daha sonra Doğuş Edir, Begüm Baydemir, Deniz Muhacır, Arzu Beyza Ay ve Beste Aslan’ın rol aldığı “Ah Şu Gençler” isimli oyunun 1. bölümü sahnelendi. 5/C Sınıfı öğrencilerinin hazırladığı “Salsa Dans Gösterisi”nin ardından Dielek Çakmak, Burçak Dikmen, Yağızhan Türkmen ve Sarp Ege Oskay’ın rol aldığı “Ah Şu Gençler” isimli oyunun 2. bölümü sahnelendi.
İzci Grubu’nun hazırladığı “Tango Dans Gösterisi”nin ardından Aybüke Altuntaş, Yankı Özbek ve Ahmet Berke Bilir’in rol aldığı “Ah Şu Gençler” isimli oyunun 3. bölümü sahnelendi. 5/B Sınıfı öğrencilerinin hazırladığı “Vals Dansı Gösterisi”nin ardından Azra İrem Armağan, Gülen Mine Demiralp, İlke Cengiz’in rol aldığı “Ah Şu Gençler” isimli oyunun 4. bölümü sahnelendi. 5/A Sınıfı öğrencilerinin hazırladığı “Hint Dansı Gösterisi”nin ardından Gülben Kösten, Fatih Gican, Arcan Giral’ın rol aldığı “Ah Şu Gençler” isimli oyunun 5. bölümü sahnelendi. Doğa Akçapınar’ın çaldığı müzik eşliğinde Mehmet Onur Yılmaz, Arzu Beyza Ay’ın Dansı izlendi. 
Program Folklor gösterileri ile sona erdi. (s)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here