Hamburg Ticaret Ataşesi, LİAD’a rehber oldu

15
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD)’nin Tarım ve Hayvancılık Sektörü  üyeleri, Almanya’nın  Hamburg şehrinde düzenlenen Tarım Fuarını gezdiler.  Gezide LİAD üyelerine,  Hamburg Ticaret Ataşemiz Şevket Ilgaç rehberlik etti.
Ticaret Ataşesi Şevket Ilgaç rehberliğinde LİAD üyeleri; Hamburg Kaufleute e.v –Hamburg iş adamları derneğinde –HAMLE Alman iş adamları ile yemekte bir araya geldi. Yemekte konuşma yapan Ataşe Ilgaç,”Türkiye devleti bürokratı olarak burada bulunma nedenimiz siz ticaret erbabı vatandaşlarımızın yollarını açmak, ticari potansiyellerini yurtdışına açmada yardımcı olmaktır. Ataşe olarak yirmi dört saat iş adamlarımızın hizmetindeyim. En ufak sıkıntılarınızda ya da bilgi ihtiyacınızda destek vermek için buradayım. Lüleburgaz’dan böyle bir ekibin buralara kadar iş maksadı ile gelmesinden de büyük onur duyuyorum, hepinize teşekkür ediyorum ”dedi.
Almanya da faaliyet gösteren iş adamlarının da yer aldığı akşam yemeğinde LİAD Başkanı Cengiz Konca’da bir konuşma yaptı. Başkan Cengiz Konca; “ Ev sahipliği için Hamle derneğine ve karşılamalarından dolayı da ticari ataşemize teşekkür ediyorum. Türkiye’den TUSKON bünyesinde faaliyet gösteren bir dernek olarak böyle bir organizasyon yaptık. Türkiye her geçen gün büyüyen ekonomisi ile Avrupa ülkeleri arasında adından söz ettirmekte. Bizler iş adamları olarak büyüyen ülke ekonomisinin gerisinde kalmamak için çalışmalarımızı ve gayretlerimizi en üst seviyede tutma amacı ile yolumuza hızla devam etme düşüncesi ile bu tarz organizasyonlar yapıyoruz.  Bugün burada gösterilmiş olan misafirperverlik bizleri hayli onurlandırmıştır. İstiyoruz ki Türk girişimcileri olarak dünyanın dört bir tarafına gidelim, oralarda iş yapmasak bile yaptığımız işleri gelişmiş ülkelerdekilerle kıyaslayalım.  Bu maksatla buradayız. Hepinizi güzel Trakya’mıza ve güzel Lüleburgaz’ımıza bekliyoruz” dedi.
LİAD üyeleri gezinin ikinci gününde ise Almanya’nın en büyük hayvan çiftliklerinden olan Rüdiger Wolf işletmesini gezdi. Çiftlik ayrıca son zamanlarda ülkemizde de süt sektöründe adını çokça duyduğumuz Holstein ineklerinin merkezi konumunda.  Çiftliği Ticari Ataşemiz Şevket Ilgaç gezdirdi.
LİAD, Almanca adı BUV-Federation of entrepreneurs Associations Germany olan Almanya İş Adamları Dernekleri federasyonunu da yerinde ziyaret etti. BUV Genel sekreteri Önder Kurt tarafından karşılanan LİAD heyeti federasyon çalışmaları konusunda bilgiler aldı. LİAD ve BUV ortak çalışma konusunda girişimlere başlama kararı aldı. (V.İ.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.