“Halkın kantarından daha büyük ölçü yoktur” “ÖZGÜR İRADE” ZAMANI

52
* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Özgür Kaya, beraberindeki heyetle birlikte Yeşilyurt Gazetesi’ni ziyaret ederek, gazetenin yeni dönemi nedeniyle “Hayırlı olsun” dileklerinde bulundu. Kaya; “Söylemlerle politika yapma dönemi bitti. Artık, projeli olarak halkın karşısına çıkma zamanıdır” dedi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Özgür Kaya Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül’ü makamında ziyaret ederek Cumhuriyet Halk Partisinden Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.
* “Hayırlı olsun”
Önceki gün el değiştiren Yeşilyurt Gazetesi’nin yeni Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül’ü tebrik eden Özgür Kaya, Şenol Goncagül’ün tecrübeli ve gündem belirleyen bir gazeteci olduğunu ifade ederek; “Şenol Goncagül’ü çok iyi tanıyorum. Yazılarını ilgi ile takip ediyorum. Kendisinin Kırklareli’ye yeni bir soluk getireceğine inanıyorum.  Kırklareli basın camiasında artık her şeyin eskisi gibi olmayacağına inanıyorum” dedi.
Kaya’ya Hasan Bilgiç, Şerif Kaya, Naci Özevin, Göksel Akkoç, Kemalettin Erfidan, Hamit Özefsun ve Ahmet Tuna eşlik etti.
* “İlk sıra için iddialıyım”
Goncagül, Özgür Kaya’ya iyi dileklerinden dolayı teşekkür ettikten sonra adaylık sıralamasında ki şansını sordu. Milletvekili Aday Adayı Kaya CHP’li üye ve delegelere güvendiğini, 1. Sıra için en şanslı aday adayının kendisi olacağını belirtti ve CHP’nin Kırklareli’de 3-0 yapacağını iddia etti.  
* “Emekçinin yanındayız”
Özgür Kaya adaylığı konusunda şu açıklamalarda bulundu; “Sayın Goncagül, Toprakları yağmalanmış, suları çalınmış, dünyanın en sulak ovasında, topraksız susuz ve işsiz yaşayan güzel Kırklareli’m, Cam Sanayi’nde, Eczacıbaşı’nda, Danone’de Tekstil Fabrikaları’nda canı pahasına üretim yapan aldığı maaşla çocuğuna kitap, elbise alamayan, her gün taşeron baskısı ve işten atılma korkusuyla çalışan gelecek güzel günleri yaratacak işçi sınıfım, Kırklareli’de, Lüleburgaz da, Babaeski’de, Vize’de, Pınarhisar’da; Siftah yapmadan dükkanını kapatan, günde 14 saat çalışıp karşılığını alamayan, ömrünü dört duvar arsında geçirirken, elektrik borcunu, su borcunu, vergi borcunun altında ezilen Esnaf kardeşlerim, Demirköy’de, Kofçaz’da, Pehlivanköy’de; Ürettiği ürünü satamayan, sattığında parasını alamayan, Fabrikada çalışan çocuğuna destek olmak için ayağına ayakkabı alamayan, tarlasından çok bankanın, tefecinin kapsında, ofisin sırasında bekleyen, hor görülen, hakir görülen nasırlı ellerle yarınlarını yaratan Çiftçi kardeşim, ömrünün en güzel yıllarını bu ülke için harcayan,30 yıldır hizmet ettiği devlet tarafından yok sayılan, aldığı emekli parasıyla geçinemeyen, kahvede çay içmeye cebinde parası yok diye hor görülen babalar, amcalar ve dayılarım, gerek tarlada, gerek fabrikada, gerek iş yerinde ve akşam evinde günde 24 saat çalıştığı halde çocuklarına et alamayan, bayramlık alamayan, şiddet gören ve yok sayılan Analarımız, Bacılarımız, Kadınlarımız, bundan yıllar önce attığımız tohumlar her mahallede bir fidan oldu, büyüdü ağaç oldu ve bugün bir orman gibi kardeşçesine mahalle komitelerinde ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir aradadır.
* “Aday Adayı oldum çünkü…”
Bir daha hiç kimse yatağa aç girmesin diye, bir daha analar, babalar ağlamasın diye
Şimdi yeter artık deme zamanıdır.
Şimdi Ferhat olup dağları delme zamanıdır,
Şimdi Köroğlu olup şaha, padişaha başkaldırma zamanıdır
Şimdi Şevket olup Al Bayrağı, Yıldız Dağları’na dikme zamanıdır
Şimdi MUSTAFA KEMAL olup VATAN uğruna can verme zamanıdır
Şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarda hiç kimse aşağılanmasın, horlanmasın diye Mustafa Kemal’in açtığı aydınlık yolda durmadan yorulmadan yürümek için, yediğimiz ekmeğin içtiğimiz suyun hakkını vermek için, Şanlı Bayrağımız gönderden hiç inmesin diye 25. Dönem Milletvekilliği Seçimi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kırklareli Milletvekili Aday Adayıyız ! Allah yar ve yardımcımız olsun, Allah sizlerden ve bu büyük devrimin şehitlerine karşı bizleri utandırmasın” dedi.
* “Halkın kantarı bizi bekliyor”
CHP ‘ de önseçim olması gerektiğine işaret eden Kaya; ”Öncelikle aday adayları olarak sokakta, halkımızın karşısına çıkalım. Medya olarak sizler de bunu temin edin. Halkımız bizleri iyice tanısın. Halkın kantarından daha iyi bir belirleyici yoktur. Önseçim de, partimizin çok daha güçlü şekilde seçimlerden çıkması için önemli bir etken ve belirleyici olacaktır” dedi.
Özgür Kaya’nın gazetemize yaptığı çarpıcı açıklamaları, yeri ve zamanı geldikçe gazetemizde yayınlayamaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here