“Halkımızın sesi olduk”

130
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Demirköy İlçe Başkanı Erol Akıncı Demirköy Sağlık Ocağı ile ilgili müjde verdi.
HABER MERKEZİ
 Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde 1999 yılında MHP-DSP Hükümeti zamanında MHP’li Sağlık Bakanı Dr. Osman Durmuş tarafından 40 yataklı olarak temeli atılan hastanenin bugünkü iktidar tarafından bir çivi bile çakılmadan çürümeye terk edildiğini her fırsatta dile getiren MHP Demirköy İlçe Başkanı Erol Akıncı bu kez “O çivinin çakılacak” müjdesini verdi.
* “Çıkan haberler ve görüşmeler ses getirdi” 
“Halkımızın sesi olduk” diyen Akıncı; “Siyasete girdiğim günden beri Demirköy’ün sorunları ile ilgilendim. Bu sorunların çözülmesi için elimden geleni yaptım. Demirköy yıllardır sağlık konusunda bir sürü sorun yaşıyor. Demirköy bir ilçe ve bu ilçeye bağlı 15 köy var. Ancak halkımız sadece Toplum Sağlığı Merkezi kanalıyla hizmet alıyor.  Bu hizmet çok yetersiz kalıyor. Halkımızın bu sorunları karşısında çalmadık kapı bırakmadık. Siyasilerden basına kadar bu konuda dikkat çekmeye ve ilçemizin yarım kalan hastane inşaatının kazanılması için mücadele ettik. Demirköy’ün sağlık sorununu basında sürekli yer aldığı gibi siyasilerimize de bu konuyu her zaman aktardık. MHP Tekirdağ Milletvekilimiz Bülent Belen bu konuyu 15 Ocak 2014 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na hitaben gündeme getirmiştir. Bıkmadan usanmadan mücadelemizi devam ettirdik. Yaptığımız haberler ve görüşmeler ses getirdi. Hep sözünü ettiğim o çivi artık çakılacak.
* “Yeşilyurt Gazetesi’ne teşekkür ediyorum”
İlçemiz hastanesine yıllardır bir çivi çakılmamış, hastane inşaatı tamamen durmuştu. Yeşilyurt Gazetesi bu konuda bizim sesimiz oldu. Yeşilyurt Gazetesi’nin yayını sonuç getirdi ve 15 yıldır çivi bile çakılmayan hastane inşaatında zemin etüdü yapıldı. Bu etütten sonra hastane inşaatının devam edeceğini öğrenmek, şimdi de ihale tarihin belli olması bizi sevindirdi. Geçte olsa bu konuda harekete geçilmesini sağlayabildiysek bize ne mutlu. Tabii bu konuda Yeşilyurt Gazetesi olarak sizin de katkılarınız büyük. Şimdi de ihale tarihi belli oldu. Bunu da ilk olarak sizden duyurmak istiyoruz. 
* “Demirköy Hastanesi’nin ihalesi 24 Şubat’ta”
Birkaç gün önce Sağlık Bakanlığının içinden aldığımız duyumla Demirköy’ün hastanesinin 24 Şubatta ihaleye çıktığını öğrendik. Herkes bu tarih konusunda farklı günler veriyor. Ancak bizim aldığımız kesin duyuma göre ihale 24 Şubat’ta gerçekleşecek. Yeni bir proje ihaleye çıkacak. Daha önce yapılan yerler yıkılacak 10 yataklı bir hastane yapılacak. Bu haber bizi çok sevindirdi. Biz insanımıza çok değer veriyoruz. Bu sorunun çözülmesi bizim için çok önemli. Bundan sonra da bu konunun takipçisi olacağız. Demirköy’ün sorunları bizim sorunumuz demek. Çözmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here