Halk Sağlığı personeline “Evlilikte Muhabbet” Semineri verildi

30
 Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün hazırladığı ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “ Evlilikte Muhabbet” adlı Proje hayata geçirildi.
HABER MERKEZİ
Trakya Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programı kapsamında Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün hazırladığı “Evlilikte Muhabbet” İsimli Proje 24 Aralık 2014 Çarşamba günü başladı. Program 25 Aralık 2014 Perşembe günü sona erecek. Bu kapsamda Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Birimlerde Görev yapan 300 Personele seminer verilmiş olacak.
Seminer, Kırklareli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Salonu’nda gerçekleşiyor. Semineri, Uzman Psikolog ve Aile Terapisti Özkan Kenarlı veriyor. Kenarlı, Aile İçi İletişim, Evlilik Danışmanlığı konularında Gelenlere önemli bilgiler verdi. 
Seminer ile ilgili Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çiğdem Cerit açıklamalarda bulunarak, şunları kaydetti;
“Biz Halk sağlığı Müdürlüğü olarak Halkımızın, Çocuklarımızın ve personelimizin sağlıklı yaşamalarını sağlamakla görevliyiz. Bu konuda daha öncede Trakya Kalkınma Ajansı ile çalışmalar yaptık. Biz projeler yapıyoruz Kalkınma ajansıda bize destek veriyor. Daha önce Çocuklar ile ilgili bir proje gerçekleştirdik ve başarı ile projemizi tamamladık. Bu Proje ile’ de personelimizin Aile içi yaşanabilecek sorunları çözmeyi hedefledik. Bu kapsamda uzman Psikolog Özkan Kenarlı seminer veriyor. Seminerin amacı biz sağlık Personellerinin hastalarımıza daha iyi hizmet edebilmesidir. Herkesin aile sorunları oluyor bu seminer ile yaşanılan problemlere nasıl bakmamız, nasıl yaklaşmamız konusunda uzmandan yardım alıyoruz.  Bu seminerin çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Trakya Kalkınma Ajansı’nın destekleri ile Bu şekilde projelerimiz olacak ve devam edecektir.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here