Halk Sağlığı Müdürü’nden, sağlıklı yürüyüşe davet

9
Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Nihat Kutluay, bugün saat 16.00’da İstasyon Gar Binası önünde başlayacak olan yürüyüşe tüm Kırklareli halkını davet ederek şunları kaydetti: 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Nihat Kutluay, bugün saat 16.00’da İstasyon Gar Binası önünde başlayacak olan yürüyüşe tüm Kırklareli halkını davet ederek şunları kaydetti: 
“Sağlık; kişilerin bedensel, ruhsal ve sosyal anlamda tam bir iyilik halinde olması olarak tanımlanmaktadır. İlerleyen teknoloji hayatı kolaylaştırmakla birlikte uzun vadede hareketsiz birey sayısını arttırmaktadır. Günümüz koşullarında giderek daha hareketsiz yaşam tarzının benimsenmesi, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması, toplumda obezite, hipertansiyon, diyabet, kalp damar hastalıkları, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığım arttıran önemli nedenlerden biri olmuştur. Çocukluktan itibaren düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, egzersizi günlük yaşamın vazgeçilmezi haline getirmek, her birey için günlük bedensel aktivite miktarını arttırmak, hem bireysel sağlığın korunması hem de ileride karşılaşılacak sağlık sorunlarının azaltılması konusunda çok büyük bir öneme sahiptir. Yürümek, koşmak, yüzmek, bisiklete binmek, temel vücut hareketlerinin tümünü ya da bir kısmını içeren spor dalları, oyun ve gün içerisindeki aktiviteler fiziksel aktivite olarak kabul edilir.
Düzenli fiziksel aktivitenin önemini vurgulamak için, "3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü" kapsamında, Müdürlüğümüz öncülüğünde yürüyüş etkinliği düzenlenecektir. Yürüyüş, 4 Ekim 2013 Cuma günü Saat 16.00’da İstasyon Gar Binası önünden başlayacaktır. Yürüyüş Güzergahı: İstasyon Gar Binası, İstasyon Caddesi 100. Yıl Caddesi, Kara Umur Bey Caddesi, Mustafa Kemal Bulvarı, Fevzi Çakmak Bulvarı ve Vilayet Meydanı olarak belirlenmiştir.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here