Halk Pazarları’na marketler darbe vurdu

19
Kırklareli’de her hafta 2 tane halk pazarı kuruluyor. Bu Kurulan pazarlarda vatandaş evlerin ihtiyaçlarını karşılamak için pazara çıkıp alış-veriş yapıyor. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de her hafta 2 tane halk pazarı kuruluyor. Bu Kurulan pazarlarda vatandaş evlerin ihtiyaçlarını karşılamak için pazara çıkıp alış-veriş yapıyor. Daha önceki seneler de kurulan bu pazarlarda adım atmaya yer bulunmazken, artık günümüzde halk pazarları eski popülerliğini kaybetmek üzere. Bunun en büyük nedenlerden biride hızla artan büyük marketler. Hemen hemen her köşede yada mahallerde birden fazla bulunan bu marketler, halk pazarını büyük ölçüde darbe vurdu. 
Kırklareli Merkez Karacaibrahim Mahallesi’nde Cumartesi günü kurulan halk pazarında vatandaştan çok pazarcı esnafı vardı. Havanın güzel olması, fiyatların da uygun olmasına rağmen pazarın bu denli boş olmasına şaşırdıklarını belirten pazarcı esnafı, atık yeni ürün almakta güçlük çektiklerini söylediler. 
* Erik tezgahtaki yerini aldı 
Yaz aynın gelmesiyle birlikte yaz meyveleri de tezgahlarda ki yerini almaya başladı. Bu yaz meyvelerinden bir tanesi de erik. İlkbaharda ağaçlarda yetişen erikler Cumartesi Pazarı’nda tezgâhlardaki yerini aldı. İlk çıktığı zamanlar ateş pahası olan erik’in kilosu 5 Lira’dan satıldı. Kilosunun 5 Lira olmasından dolayı Erik’in fazla rağbet görmediğini belirten esnaf önümüzde ki günlerde fiyatın daha da düşeceğini belirtiler.
* Balık çeşidi azaldım
Av yasağının başlaması ile birlikte büyük kayıkların limana yanaşmasının ardından balık çeşitlerinde büyük bir azalma yaşandı. Kış aylarında balık tezgahlarında yaklaşık 10 çeşit balık bulunurken, Cumartesi Pazarı’nda bu hafta sadece 4 çeşit balık satıldı. (Kadir Sinici

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.