Halk Eğitim’in verdiği Türk Halk Müziği Konseri muhteşemdi

22
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müzik Öğretmenleri ve Bağlama Kursu kursiyerleri tarafından Türk Halk Müziği Konseri verildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde görevli Müzik Öğretmenleri ve Bağlama Kursu’na katılan kursiyerlerin yer aldığı koro tarafından 24 Aralık 2011 Cumartesi günü saat 19.30’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde Türk Halk Müziği Konseri verildi.
Konseri; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen, Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Kırklareli İl Mill Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kırklareli İl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayati Çapa, Müdür Yardımcıları ile vatandaşlar dinledi. 
Konser’de; Kaval’da Musa Bayraktar, Bagitar’da Melih Soysal, Gitar’da Sezer Pekçeer, Bağlama’da Mehmet Bulun, Ritim Sazlar’da; Doğaş Bağış, Gündüz Karabacak ve Samet Yeli yer aldı. Mehmet Bulun, Meral Başkurt, Aylin Çelik ve İlknur Baskın’ın solistliğini yaptığı konserde Türkiye’nin her yöresinden 20 civarında Solo Türkü seslendirildi. (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here