Halk Eğitim’den Türk Halk Müziği Konseri

31
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müzik Öğretmenleri ve Bağlama Kursu kursiyerleri tarafından yarın Türk Haülk Müziği Konseri verilecek.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Haeyati Çapa, Halk Eğitim Merkezi’nde görevli Müzik Öğretmenleri ve Bağlama Kursu’na katılan kursiyerlerin yer aldığı koro tarafından 24 Aralık 2011 Cumartesi günü saat 19.30’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde Türk Halk Müziği Konseri verileceğini bildirdi.
Müzik Öğretmeni Musa Bayraktar’ın yönetiminde gerçekleştirilecek olan konserle ilgili olarak Çapa şunları kaydetti:
“Halk Eğitim Merkezimizde görevli olan Müzik Öğretmenleri ile Bağlama Kursu’na katılan kursiyerlerin oluşturduğu koro tarafından yarın Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde Türk halk Müziği Konseri verilecek. 
Saat 19.30’da başlayacak olan konserde; Kaval’da Musa Bayraktar, Bagitar’da Melih Soysal, Gitar’da Sezer Pekçeer, Bağlama’da Mehmet Bulun, Ritim Sazlar’da; Doğaş Bağış, Gündüz Karabacak ve Samet Yeli yer alacak. Mehmet Bulun, Meral Başkurt, Aylin Çelik ve İlknur Baskın’ın solistliğini yapacağı konserde Türkiye’nin her yöresinden 20 civarında Solo Türkü seslendirilecek.
Müzik Öğretmenlerimiz ve Bağlama Kursu’na katılan kursiyerlerimiz tarafından verilecek olan konserimiz ücretsizdir. Tüm Kırklareli halkını düzenlediğimiz konserimize izlemeye davet ediyorum.” (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here