Halk Eğitim Merkezi’nin verdiği kursla bayanlar kendi kıyafetlerini yapmayı öğreniyorlar

32
Halk Eğitim Merkezi’nin verdiği kursla bayanlar kendi kıyafetlerini yapmayı öğreniyorlar

Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde geçtiğimiz Pazartesi günü giyim kursu açıldı. Pazartesi günü Kırklareli Imam Hatip Lisesi’nde bulunan atölyede açılan kursta toplam 30 kursiyer bulunuyor.

Ayrıca Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde bulunan atölyede de giyim kursu verilmekte.

Yetişkin bayanlara yönelik olan kursun, kurs öğretmenliğini Nebahat Pehlivan yapıyor.

Bayanlara özel yapılan giyimlerin kalıplara çıkarılmasından, son aşamasına gelinceye kadar olan kısımları hakkında kursiyerlere bilgi veren Kurs Öğretmeni Nebahat Pehlivan, kursiyerler tarafından çok seviliyor. Birbirinden şık kıyafetleri tasarlayan kursiyerlerin hepsi en iyi modelleri ortaya çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Büyük bir özveri içinde çalışan kursiyerler, kurs süresi boyunca tasarladıkları modelleri, kurs bitiminde halkın beğenisine sunuyorlar.

Mart ayına kadar sürecek olan kursun toplamda 30 kursiyeri bulunmakta. Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde Kırklareli Imam Hatip Lisesi’nde ve Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen kurslar hafta içi her gün 13.30 gerçekleştiriliyor. Kurs bitiminde ayrıca kursiyerlere sertifika veriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here