“Halk Eğitim Merkezi hayatın her alanını kapsıyor”

28
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen “3-6 Yaş Grubu Aile Eğitimi Kursu” sona erdi. Sona eren kurs için 15 Ocak 2013 Salı günü saat 12.00’de Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcı Ali Bekar’ın sunumu ile bir program gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Düzenlenen programa; Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hayati Çapa, Baş Müdür Yardımcısı Kubilay Özkaya, Müdür Yardımcıları Tuncay Kaplıca ve Ali Bekar, Kurs Öğretmenleri Binnur Kaplıca, Gülten Dereli, Meral Dolay ile kursiyerler Katıldı.
* “Hayatın her alanı ile ilgili kurslar veriyoruz”
Müdür Yardımcısı Ali Bekar’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hayati Çapa şunları kaydetti:
“Gün geçmiyor ki bilimde ve teknoloji de değişiklik olmasın. Bu hızlı değişiklikler örgün eğitim kurumları dışında da sürekli eğitimi gündeme getiriyor. Üniversite bitirdikten sonra insanlar bu değişimler kapsamında kendilerini sürekli yenilemek durumunda kalıyorlar. Halk Eğitim Merkezi’nin işlemleri de hayatın her alanı ile ilgili kurslarla yenileniyor. Her alanda kurs açıyoruz. Sadece merkezimizde değil, okullarımızda, özel sektörlerimizin değişik kollarında açtığımız kurslarımızın sayısı halkımızın gösterdiği ilgi ile her geçen gün artmaktadır. 
Özellikle bugün belge törenini düzenlediğimiz Aile Eğitim Kurslarımızda çok önemlidir. Öğretim yılımızın başından bu yana 11 tane Aile Eğitimi Kursu açtık. Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Hem ulusal hem de uluslar arası alanda yasalara karşı 0-18 yaş arasındaki her insan çocuk olarak kabul ediliyor. Bizde 0-18 yaş arasındaki çocuklarımızın hem annelerine hem babalarına; çocukların yetiştirilmesi, eğitimi, iletişim kurulması, gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması, derslerinde başarılı olmaları için onlara nasıl yaklaşılmalı konularında eğitimcilerimiz tarafından bilgiler veriliyor. Bu kapsamda 08 Ekim 2012 tarihinde başlayıp 15 Ocak 2013 tarihinde sona eren “3-6 Yaş Grubu Aile Eğitimi Kursumuzu” veren öğretmenlerimiz Binnur Kaplıca, Gülten Dereli ile Meral Dolay başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Umarım verdiğimiz kursumuz yararlı olmuştur. Bundan sonrada talepler doğrultusunda bu kursumuzu açmaya devam edeceğiz”
* “Bu kurslara anne ve babaların mutlaka katılmasını öneriyorum”
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hayati Çapa’nın konuşmasının ardından kursiyerlerden Ayfer Aydoğdu ile Mesut Deligöz’de birer konuşma gerçekleştirdiler. Deligöz yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Aile Eğitimi Kursu’nu ilk olarak bu kursa katılan arkadaşımdan duymuştum. Fakat önemsememiştim. Arkadaşım ısrarla birkaç defa anlatınca faydalı olacağını düşünüp, bu programa katılmaya eşim Hülya ile beraber karar verdik. Bu kursa katılmamızdaki amaç, çocuğumuzla olan iletişimimizi geliştirmek ve çocuğumuzu bilinçli bir şekilde yetiştirmekti. Eğitim sırasında eksiklerimizi fark ettik. Derslerde öğrendiklerimizi yaşantımızda uyguladığımızda çocuğumuzdaki gelişmeler olumlu yönde oldu. Ayrıca bu eğitim programı çocukla ilgili olsa da eşler arası ve çevredeki diğer insanlarla olan iletişim ve davranışları da geliştirmektedir. Bu kurslara çocuğu olan anne ve babanın birlikte katılmasını, özellikle yeni evlenecek çiftlere bu eğitimin verilmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz. Aile Eğitimi Kursu’nu düzenleyen Halk Eğitim Merkezi idarecilerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.”
Yapılan konuşmaların ardından düzenlenen kurslara katılan 124 kursiyere sertifikaları; Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hayati Çapa, Baş Müdür Yardımcısı Kubilay Özkaya, Müdür Yardımcıları Tuncay Kaplıca ve öğretmenler tarafından verildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here