Halk Eğitim Merkezi Fotoğrafçılık Kursu verecek

18
Halk Eğitim Merkezi Fotoğrafçılık Kursu verecek

Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün 2009-2010 eğitim-öğretim yılı içerisinde başlatmış olduğu eğitici kursları aralıksız devam ediyor. Başlatılmış olan kurslardan Bilgisayar ve Halk Oyunları Kursu en fazla talep görenlerin başında geliyor. Bunun yanısıra Yabancı Dil ve Bağlama-Gitar Kursları da Kırklarelililerin rağbet ettiği alanlar arasında yer alıyor.

Verilen Yabancı Dil Kursu’nda Ingilizce eğitimi 1. ve 2. kademe olarak aralıksız sürdürülüyor. Bunun yanında Yabancı Dil kategorisinde verilemek istenen Bulgarca ve Yunanca kursları, uygulamaya geçişte yaşanan bazı sorunlar nedeniyle ertelendiğinden şimdilik verilemiyor. Biçki Dikiş, Tel Kırma ve Mis Sabunculuk kursları da tüm hızıyla devam ediyor.

Kırklareli Tarım Il Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Besi ve Süt Sığırcılığı Kursuyla da, Elmacık Köyü’nde yaşayan çiftçilere konunun uzmanları tarafından eğitim verilmesi sürüyor. 13 Şubat 2010 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan ve Il genelinde tüm halk oyunları ekiplerinin katılacağı halk oyunları yarışmasına, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Halk Oyunları Kursu öğrencileri de katılacak.

Yapılacak bu yarışmaya katılacak olan Halk Oyunları Kursu öğrencileri, yarışmaya az bir süre kalmasına rağmen son hızla çalışmalarına devam ediyor. Öte yandan verilen Bilgisayarlı Muhasebe Kursu, katılım gösteren kursiyerlere, muhasebe alanında yaşanan tüm yenilikler ışığında verilmeye devam ediyor. Ilgi gören kurslardan birisi de Aerobik Fitness. Bayanlar, spor konusundaki bu özel ve ilgi gören kurs ile sağlıklı bir birey olmak için bedensel ve zihinsel gelişmenin sağlanması yolunda yeterli düzeyde ve sıklıkta egzersiz yapma fırsatı buluyorlar.

Açılması sabırsızlıkla beklenen Fotoğrafçılık Kursu’da yoğun bir talep doğrultusunda yakın zamanda gerçekleşecek. Yüksek lisanslı, alanında sertifikası bulunan öğretici kadrosu ile verilmesi beklenen fotoğrafçılık kursu ile kursiyerler, fotoğraf alanında merak ettikleri herşeyi öğrenerek sertifikalı birer fotoğrafçı olacaklar. Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu her alanda her yaş grubuna kurs vererek, Kırklarelili vatandaşların eğitim ve öğretimine katkı sağlamaya devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here