Halk Bankası Kırklareli Şubesi “Mavi Yıldız” aldı

29
* Göstermiş olduğu hizmet kalitesindeki üstün başarı nedeniyle Halk Bankası Kırklareli Şubesi “Mavi Yıldız” almaya hak kazandı.


HABER MERKEZİ
Halk Bankası Genel Müdürlüğü tarafından her yıl en iyi hizmeti ve kaliteyi halkına sunan şubesini belirleyerek verdiği “Mavi Yıldız” Plaketi’ni, bu yıl Kırklareli Şubesi almaya hak kazandı.
28 Temmuz 2010 Çarşamba günü Halk Bankası Kırklareli Şubesi’nde yapılan tören ile Kırklareli Vali Yardımcıları Volkan Köksal ve İsmail Gültekin, Kırklareli Belediye Başkan Vekili Ünal Başkur, Halk Bankası Trakya Bölge Koordinatörü Kadir Küçükyağlıoğlu, Şube  Operasyonları Daire Başkanı Engin Kaya, Kırklareli Şube Müdürü Erkan Özkeskin, banka personeli, banka müşterileri ve müşteriler arasında yer alan gazetemiz imtiyaz sahibi Elmas Cankurt katıldı.
Şube Operasyonları Daire Başkanı Engin Kaya Kırklareli şubesinin en mutlu günü olduğunu belirterek;
“Bu gün Kırklareli Şubesinin mutlu bir günü. Bunu çiçeklerle, balonlarla süsledikleri şubelerinde mutluluğu sizlerle paylaşmaktan dolayı onlarda çok mutlular, bizde çok mutluyuz. Öncelikle bankamdan biraz bahsetmek istiyorum. Atatürk’ün direktifiyle kurulan Halk Bankası Gücünü adından yani halkından alıyor ve kuruluşunun amacı kredi bulmakta zorlanan savaş koşullarından yeni çıkmış bir ülkede sanayiyi ve ticareti geliştirmeye çalışan küçük esnafımıza, tüccarımıza, sanayicimize destek olmaktır. Bu amaçla çeşitli fonları yıllardan beri biz esnafımıza, kobierimize, sunuyoruz ve ülke kalkınmasında tuğla niteliği taşıyan birçok yatırımda bizim bu kredilerimizin rolü var. Fakat tabi çağ değişiyor, dünya değişiyor. Biz sermayemizin büyük bir kısmının kamuya ait olmasının arkasına hiçbir zaman sığınmayarak, çağın koşullarına ayak uydurmak için gerekli tüm yatırımlarımızı yaptık. Halk bankası herhangi bir güzide rakiplerinin hiçbir ürününde daha geride değil, aksine pek çok üründe daha farklı, daha önde olduğu konularda bildiğiniz gibi var. Ama biz burada bunun ötesinde bir başka konuya vurgu yapmak istiyoruz. Çeşitli kriz dönemleri yaşanırken biz adımızı oluşturan halkımıza da hiçbir zaman unutmadık. Geçen yıl biliyorsunuz tüm dünya büyük bir kriz yaşarken biz kredi musluklarımızı hiçbir şekilde kısmadık ve geçen yıl bankacılık sektörünün kullandırdığı toplam kredilerinin yüzde 25’ini her 4 krediden birini Halk Bankası kullandırdı ve halk bankası bu anlamda da kendine olan borcunu ödedi, ödemeye de devam edecek. Biz kazandığımızı bile devletimizle ve hazinemizle paylaşan bir bankayız. Bu hizmetleri sunarken biz müşterilerimize, güler yüzlü ve kaliteli hizmet vermek istiyoruz. Bu kaliteli hizmeti ölçüyoruz, değerlendiriyoruz, hemen hemen tüm şubelerimizde ciddi bir kalite düzeyi yakalandı ama biz bunu banka içerisinde bir rekabet haline getirdik. Çok çok üst düzeyde kaliteli hizmet sunan şubelere bir sertifika veriyoruz ve mani yıldız plaketi takıyoruz. Onlara bir mavi bayrak veriri gibi kaliteli hizmetlerinin karşılığını ödüllendiriyoruz. Biz çok sayıda şube arasından bu şubemizi seçtik ve bunda da haksız olmadığımızı görmekten mutluyuz. Nereden biliyoruz haksız olmadığımızı, sizlerden, bakışlarınızdan, burada olmanızdan, bizi desteklemenizden, şubemizin sizlere sunduğu hizmet kalitesinden memnun olduğunuzu bir anlamda da teyit etmiş oluyoruz. Bu anlamda buraya gelen değerli yöneticilerimize, değerli müşterilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bizi bu günde yalnız bırakmadınız. Hep birlikte daha güzel başarılara imza atacağımıza inanıyorum” dedi.
Kırklareli Vali Yardımcısı Volkan Köksal yaptığı konuşmasında, bankanın adından da anlaşıldığı gibi kendilerinden ziyade halkın söylediğinin önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca Halk Bankası müşterilerinin katılımı ile bankadan memnuniyetini göstermiş olduklarını açıkladı. Kırklareli Şubesi’nin kendi yöneticileri içerisinde ‘Mavi Yıldız’ Plakete layık oldukları için tebrik ettiğini ifade etti.
Yapılan konuşmaların ardından Başkan Kaya, Vali Yardımcıları Köksal ve Gültekin’e ‘Mavi Yıldız’ Plaket’i takdim ederek duvara asıldı.
Daha sonra banka personeline çeşitli hediyeler verildi. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here