Halil İbrahim Aktaş’ın ismi parkta yaşatılacak

17
* Birçok gündemin görüşüldüğü Haziran Ayı toplantısında en dikkat çeken karar ise geçtiğimiz aylarda hunharca bir şekilde cinayete kurban giderek hayatını kaybeden 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş’ın ismini Sırt Bağlar Mevkii’nde bir parka isminin verilmesi. Park 5 Haziran 2014 Perşembe günü saat 13.30’da açılacak. Kırklareli Öğretmen Evi karşısında bulunan Anıt Kültür Parkı’nın ismi de oy çokluğu ile “Özgürlük Parkı” olarak değiştirildi. 
 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu başkanlığında 03 Haziran 2014 Salı günü saat 15.00’da Kırklareli Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.
İlk gündem maddesi olan, 6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkında Kanunu gereğince Satış Komisyonu Üye Seçimi yapıldı. CHP grubunun önerdiği Bora Zengin, başka bir adayın çıkmama sonrasında seçildi. Birçok defa gazetelere haber olan Grant Otelin yerinin Yeni Belediye Hizmet Binası olarak görüşüldüğü gündem maddesinde ise, bu yerin Mahkemelik olmasından dolayı, mahkeme kararının beklenmesine oybirliği ile kabul edildi.
Birçok gündemin görüşüldüğü Haziran Ayı Toplantısı’nda en dikkat çeken karar ise geçtiğimiz aylarda hunharca bir şekilde cinayete kurban giderek hayatını kaybeden 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş’ın ismini Sırt Bağlar Mevkii’nde bir parka isminin verilmesi. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun katılımı ile 5 Haziran 2014 Perşembe günü saat 13.30’da açılacak olan parkın ismi Halil İbrahim Aktaş Yaşam Parkı oldu.
Kırklareli halkından gelen yoğun talep doğrultusunda ise Kırklareli Öğretmen Evi karşısında bulunan Anıt Kültür Parkı’nın ismi değiştirildi. Yapılan oylama sonrasında Anıt Kültür Parkı’nın ismi “Özgürlük Parkı” oldu.
Bir çok madenin görüşüldüğü Haziran ayı toplantısında bir çok konu görüşülürken bu konulardan bazıları İmar Komisyonun havale edildi. Kırklareli Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı 01 Temmuz 2014 Salı günü toplanacak. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here