Halil Ecevit Kırklareli’den ayrıldı

18
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Halil Ecevit ve eski Erzincan İl Milli
Eğitim Müdür Aydın Yalçın 06 Aralık 2010 Pazartesi Kırklareli’de görev
değişikliği yaptı.

HABER MERKEZİ

Ecevit, Milli Eğitim Toplantı Salonu’nda Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ve eski Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aydın Yalçın’ında katılımı ile veda toplantısı düzenledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Halil Ecevit Şubat ayına kadar Kırklareli’de görevine devam etseydi eksikleriyle birlikte 4 yılı tamamlayacağını ifade etti.
Ecevit; “Bu arada çalışmalarımız hep yoğun ve çok iyi olduğu zamanlarımız gerçekten ilimize katkı sağlamıştır. Ben bir daha bu konuşmayı yapmamak için bunları söylüyorum. Hayatta mutlaka bir yerde karşılaşırız diye düşünüyorum. Yarın ne olacağını da bilmiyoruz tabi. Gönlümden diyorum ki ilimizle ilgili çalışmalarımız tamam olsun. Çünkü aynı yere gitme ve gelme ilin çalışmalarında aksaklıklar oluşturuyor. Çalışmaların aksamasına biz sebep olmayalım buna bizim katkımız olmasın. Bizim dışımızda gelişen bir olay olursa ona yapabileceğimiz bir şey yok. 81 ilin milli eğitim müdürü arkadaşlarımızla zaman zaman toplantılarımız olur. Bizde Aydın Beyle orada karşılaştık, gözümün aldığı ilk insan oldu ve gerçekten kendisini seviyoruz. Sebebi de duruşundan dolayı seviyoruz. Duruş önemlidir arkadaşlar. Omurga insanın duruşunu belli eder ve dik durmayla dikelme farklıdır. Dik durma doğruların yanında olmak, dikelmek olumlu olumsuz her şeye karşı gelmektir. Ama duruş çok önemlidir. Ben ayrılmadan önce hepinizden hakkınızın helal edilmesini istiyorum. Mutlaka herkesin bir birinin üzerinde hakları var. Ben isteyerek asla bir arkadaşımı kırmadım. Ama kırdığım binlerce arkadaşım olduğunu biliyorum ve bunlar tamamen işle ilgiliydi. Yaptıklarımızla sizi elde tutmuyoruz, davranışlarımızla elde tutuyoruz. Siz insanlara karşı eğilip bükülüyorsanız, sizi işi bitinceye kadar elde tutuyor. Bitince de sizi fırlatıp atıyor. İşle ilgilide olsa insanlar kırılmamalı bunları öğreniyorsunuz zaman içerisinde. Böyle bir şey varsa mutlaka haklarımız vardır. Ben sizlerden haklarınızı helal etmesini istiyorum varsa tabi. Benimde haklarım sizin üzerinizde varsa helal olsun. Aydın Bey’e de yapacağı çalışmalarında başarıla diliyorum. Bir önce gitmek üzere gelmişti Kırklareli’ne ama benim gönlüm kalmasından yanadır. Eğitim sorunları olmayan iyi bir il. Sorun çıkartırsanız sorun her zaman olur ama küçük sorunlarda hep vardır. Kırklareli’nin eksik tarafları yaptıklarınız gözükmeye bilir. İnsanlar için hem vicdanımızı rahatlatmak hem de aldığımız maaşı helal etmek içindir.
Yalçın ise sözün bittiği yerde olduklarını ifade ederek;
“Yarın ne yapılacağı belli değil. Kırklareli’ni, sizleri seviyorum hiçbir sıkıntımız yok ama biz ne söyleriz kader ne der onu bilemeyiz. Her şey gönlünüzce olsun” dedi.
Ecevit, Yalçın’a çiçek takdim etmesinin ardından milli eğitim personeli ile tek tek tokalaşarak vedalaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here