Halil Aslan 1.’lik kürsüsünde

15
Lüleburgaz’lı atletler başarıdan başarıya koşuyor. 06 Ekim 2013 Pazar günü Belgrad Ormanı’nda yapılan geleneksel Geyik Koşusu’nda sporcumuz Halil Aslan +55 yaş Kategorisi’nde 1. oldu. 
HABER MERKEZİ
Lüleburgaz’lı atletler başarıdan başarıya koşuyor. 06 Ekim 2013 Pazar günü Belgrad Ormanı’nda yapılan geleneksel Geyik Koşusu’nda sporcumuz Halil Aslan +55 yaş Kategorisi’nde 1. oldu. Diğer sporcumuz Emrullah Demirel ise 45-54 yaş kategorisinde 4. oldu. Halil Aslan 28 km.’lik parkuru 2.49’da tamamlarken Emrullah Demirel 14 km.’lik parkuru 1.17’de tamamladı. Atletlerimiz çok kısa sürede elde ettiği bu başarılarla otoritelerden tam not aldılar. Alınan bu sonuçlar sporcularımızın ilerde çok daha büyük başarılara imza atacağını gösterdi.
Şampiyon sporcumuz Halil Aslan şu açıklamayı yaptı:
“Koşmayı çok seviyorum. Takım arkadaşım Emrullah Demirel ile devamlı çalışıyoruz. Sağlığımız elverdiği ölçüde hep koşmaya devam edeceğiz. Başarılarımızın mimarı değerli hocamız Oğuz Kesimli’dir. Onun sayesinde buralara geldik. Hocamızla karşılaşmadan önce taşra sporcusuyduk. Onun antrenmanları sayesinde Türkiye sporcusu olduk. Fakat asıl amaç gençlerin de bu işe katılmasıdır. Küçük yaşlarda spora başlamadan büyük sporcu olunmuyor. İlçemiz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde görevli çok çalışkan bir Atletizm Antrenörümüz var. Bu spora ilgi duyanlar ilçemiz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ne başvurabilirler.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here