Halebak da mı aday?

21
Milletvekili Genel Seçimleri’ne yaklaşık olarak 8 Ay kaldı. Köşe Yazarımız Özkan Başaran’ın geçtiğimiz hafta” CHP’de bütün yollar Hacı Abi’ye çıkıyor” Başlıklı Köşe Yazısı’nın yankıları devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Milletvekili Genel Seçimleri’ne yaklaşık olarak 8 Ay kaldı. Köşe Yazarımız Özkan Başaran’ın geçtiğimiz hafta” CHP’de bütün yollar Hacı Abi’ye çıkıyor” Başlıklı Köşe Yazısı’nın yankıları devam ediyor.
Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın da 2015 Milletvekili Seçimleri’nde adı geçmeye başladı.
Başkan Halebak’a yakın çevrelerden alınan bilgilere göre Başkan Halebak da Milletvekilliği’ni düşünüyor.
Köşe Yazarımız Özkan Başaran ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren, Başkan Halebak’a yakın bir isim “CHP’de bütün yollar Başkan Hacı’a çıkıyor” başlıklı makaleyi okuduğunu ve Emin Halebak’ın da 2015 Seçimleri’nde Milletvekili Adayı olduğunu söyledi.
Köşe Yazarımız Özkan Başaran’ın Başkan Halebak’ın “2019 Seçimleri’nde Kırklareli’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçime gireceğim” dediğini hatırlatınca, 2015 Seçimleri’nde de Milletvekili Adayı diye ısrar etti. 
İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ün Lüleburgaz’da bir açılışa geldiği gün Başkan Halebak’ın bu sözleri sarfettiğini söyleyen Köşe Yazarımız Özkan Başaran şöyle dedi; 
“Sarıgül’ün Lüleburgaz’da yapacağı açılışa katılmak üzere Levent Çakırel’den davet almıştım. CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca ile Lüleburgaz’a gitmiştik. Sarıgül’ün gelmesini beklerken Açılışı olacak işyeri etrafında toplanan davetlilerle sohbet ediyorduk. Sobete Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Eski Kırklareli Belediye Başkanı Kadir Gökçe, Eski CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Türabi Kayan, Babaeski Belediye Meclis üyesi Hasan Ali Eren’in de katılmıştı. Bir süre sonra Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak da aramıza geldi. Bu kadar siyasinin olduğu yerde sohbet konusu da politika idi. Başkan Halebak; “Ben bundan sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Adayım” dedi. Kırklareli’nin nüfusu yetmez deyince: “2019 seçimlerine kadar Kırklareli Büyükşehir olur, ben de Başkan Adayı olurum” dedi. Belediye Başkanlığı’nın dördüncü dönemine başlayan Emin Halebak’a yakışan bir karardı. Olumlu karşılamıştım. CHP’de Bütün Yollar Hacı Abi’ye çıkıyor” Başlıklı yazımdan sonra Başkan Halebak’ın yakın dostu Mürtaza Abi’den bir telefon aldım. Israrla Başkan Halebak’ın 2015 Seçimleri’nde Milletvekili Adayı olduğunu söylüyordu. “Kendisinin ağzından duymalıyım” dedim. “Benim söylediğim onun söylediğidir” dedi. “Bu konuyu yazmalısın” dedi. “En kısa zamanda okuyucuyu bilgilendireceğim” dedim. “Bekliyoruz” diyerek vedalaştık.”
Köşe Yazarımız Özkan Başaran’ın bu telefon görüşmesi Başkan Halebak’ın ismini gezdirmek amacıyla yakın dostuna telefon ettirdiğini düşündürse de, ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Yorum okuyucumuzun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here