“Hain saldırıları lanetliyoruz”

7
Eğitim-Bir-Sen Babaeski İlçe Temsilciliği, Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde 24 askerin şehit olduğu, 18 askerin de yaralandığı terör saldırısını kınadı.
HABER MERKEZİ 
Konuyla ilgili Eğitim-Bir-Sen Babaeski İlçe Temsilciliği yaptığı yazılı açıklamada; "Türkiye’nin birlik ve beraberliğine, demokrasisine, demokratikleşme çabalarına yönelik gerçekleştirilen bu saldırıları lanetliyoruz" denildi. 
Son iki günde Hakkâri ve Bitlis’teki terör saldırılarında 24 asker, 5 polis ve 4 sivil vatandaşın şehit olduğu hatırlatılan açıklamada; "Türkiye’nin başına bela olmak adına, bütün kirli odaklarla işbirliği içinde olan taşeron terör örgütü, son çırpınışlarından birini daha yaparak yüreklerimizi yaktı. Ülkemizin son günlerde terörle mücadelede attığı kararlı adımlarla, tükenme noktasına gelen terör örgütü, bu tip eylemlerle kirli yüzünü ifşa etmeye devam etmektedir. Ancak, milletimiz birlik-beraberlik içinde ve hiç olmadığı kadar büyük bir kararlılıkla terör belasının kökünü kazıyacak ve bu beladan kurtulacaktır. İçerden ve dışarıdan buna engel olmaya çalışacakların da gücü buna yetmeyecektir. ‘Bölge halkının haklarını savunduğunu’ iddia eden eli kanlı terör örgütünün sivil, asker, kadın, çocuk, bebek ayrımı yapmadan herkesi katletmesi de, böyle olmadığının en açık örneğidir" ifadelerine yer verildi.
Türkiye, güçlü demokrasisi, büyüyen ekonomisiyle bölgesinde lider, dünyada sözü dinlenen bir ülke olmaya devam edeceği vurgulanan açıklamada, "Bu güçten rahatsız olanların, taşeron terör örgütü aracılığıyla birlik ve beraberliğimize, huzur ve refahımıza yönelik gerçekleştirdiği eylemler amacına ulaşamayacaktır. Demokratikleşme çalışmaları, her zamankinden daha kararlı bir şekilde devam edecek, özgürlükçü, demokratik yeni anayasa için çıkılan yoldan dönülmeyecektir." ifadeleri kullanıldı.
Terör örgütünün bu tür eylemlerinin demokratikleşme yönünde kararlı adımların atıldığı zamanlarda arttığına ve bu yöndeki çalışmaların sabote edilmesinin amaçlandığına dikkat çekilerek, oyuna gelinmemesi ve demokrasiden geri adım atılmaması gerektiği vurgulandı.
Terör örgütünün vatandaşları tahrik etmeye yönelik bu tür eylemlerinde, birlik ve beraberlikten taviz verilmemesi istendi.
Terörle mücadelede milletçe ve devletin bütün kurumlarının işbirliği ve kararlılığı ile bir tek terörist kalmayana kadar sürdürülmesi gerektiğine işaret edilen açıklamada, "Başlatılan kara ve hava harekâtı terör bitene kadar sürmelidir. Bu şekildeki bir mücadeleyle bataklık kurutulmalı, şehir yapılanması deşifre edilen, halk desteğini kaybeden terör örgütünün yeniden zemin bulmasına fırsat verilmemelidir. Bunun için yapılması gereken ise, demokratikleşme yönünde atılacak güçlü adımlardır. Halkının tamamını kucaklayan, ötekileştirmeyen yeni bir anayasa, her türlü sorunun çözümünde referans olmalıdır." denildi.
“Babaeski Eğitimciler Birliği Sendikası ailesi olarak bu menfur saldırıyı kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına, aziz milletimize sabr-ı cemil ve başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.