Hafta Sonundan itibaren hava sıcaklıkları düşecek

15
Hava sıcaklığın mevsim normallerin 3 ile 5 derece altına inmesi ve rüzgarın sert esmesiyle birlikte Kırklareli’nde serin havaların yaşanmasına neden oluyor. 
HABER MERKEZİ
Hava sıcaklığın mevsim normallerin 3 ile 5 derece altına inmesi ve rüzgarın sert esmesiyle birlikte Kırklareli’nde serin havaların yaşanmasına neden oluyor. Hafta başından itibaren serin havanın etkisinde olan Kırklareli 2 gün hava sıcaklığının yükselmesiyle biraz olsun ısınacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Kırklareli’nde 5 gün boyunca yağış beklenmiyor. Genellikle gökyüzü  parçalı az bulutlu şeklindeolacak. Bugün 27 dereceye çıkması beklenen hava sıcaklığı Perşembe günü ise 30 derecenin üzerine çıkması bekleniyor.
*Cuma günü sıcaklık tekrar düşüyor 
Çarşamba ve Perşembe günü yükselen hava sıcaklığı Cuma günü tekrar 25 derecenin altına düşmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Çarşamba ve Perşembe günü  gündüz  sıcaklığın 30 dereceye kadar çıkmasına karşın sadece 2 gün sürecek olan hava sıcaklığı artışı Cuma günü tekrardan düşmesi bekleniyor. Kırklareli’nde 5 günlük hava sıcaklığı şu şekilde olması bekleniyor.
25 Eylül Çarşamba en yüksek sıcaklık 27 derece, en düşük sıcaklık 13 derece, rüzgâr batıdan 16km. 26 Eylül Perşembe en yüksek sıcaklık 29 derece, en düşük sıcaklık 13 derece, rüzgâr güney batıdan 15km. 27 Eylül Cuma en yüksek sıcaklık 25 derece, en düşük sıcaklık 15 derece, rüzgâr kuzey doğudan 20km. 28 Eylül Cumartesi en yüksek sıcaklık 24 derece, en düşük sıcaklık 12 derece, rüzgâr kuzey doğudan 12km. 29 Eylül Pazar en yüksek sıcaklık 26 derece, en düşük sıcaklık 11 derece, rüzgâr güneyden 11km. (Nihal Şensöz)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here