Hafriyat bitti, sıra temel atmada

11
Geçtiğimiz Ekim Ayında hafriyat çalışmalarına başlanan 100 Yataklı ve Tam Teşekküllü Babeski Devlet Hastanesi mebranları döşendi ve beton dökme aşamasına geldi.
HABER MERKEZİ
Proje Müdürü Ahmet Hatay’ın Gazetemiz Köşe Yazarı Özkan Başaran’a konu hakkında şunları söyledi; “Beton dökme aşamasındayız,yarından itibaren su basmanını çıkmaya başlayacağız. Temel Atma Töreni her an olabilir. TOKİ Temel Atma Töreni değil Açılış Töreni ister. Biz buna karışmayız. Temel Atma Töreni yapmak istenirse bu saatten sonra biz her an için hazırız” dedi.
Babaeski’ye yapılacak 100 Yataklı Devlet Hastanesi’nin maketini de gösteren Proje Müdürü Ahmet Hatay; “Hastane hizmete girdiği zaman bu şekilde olacak. Bugünlerde yakaladığımız bu güzel hava şartlarını çok iyi değerlendiriyoruz. Hızla su basmanını çıkacağız ve taahhüt ettiğimiz süreden önce hastaneyi bitirmek istiyoruz” dedi.
Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı’dan inanılmaz destekler gördüğünü  de anlatan Proje Müdürü Ahmet Hatay; “Eğer Başkan Hacı’nın ısrarları olmasa bu aşamaya gelemezdik. İlk Belirlenen Hastane yerinin projeye göre az olduğunu söyleyen Ahmet Hatay, Bir Baktık Ki Proje yere sığmıyor. Daha sonra Başkan Hacı’nın eşi Hülya Hacı’ya ait arsa da bağış yapılmış ve birleştirilip bugünkü yer genişletilmiş. Bu çok önemli. Çünkü o günlerde yer genişletilmeseydi. Bugünlere gelemezdik” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here