Hacı Mustafa Öner vefat etti

27
* Babaeski’de 1950 yılından bu yana kuru kahveci olarak uğraş veren kasabanın sevilen esnafı Hacı Mustafa Öner (87) yaşında hakkın rahmetine kavuştu.

HABER MERKEZİ
Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Sebahattin Öner’in de babası olan ve İlçe Merkezinde Kuru Kahveci olarak bilinen ve 60 yıl esnaf olarak hizmet veren, 6 çocuk babası ve 13 torun sahibi Hacı Mustafa Öner (87) geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.
Ticaret hayatına 1950 yılında başlayan ve Babaeski İlçesinin en saygın esnafları arasında yer alan Hacı Mustafa Öner, geçtiğimiz yıllarda eşini kaybetmişti.
Hacı Mustafa Öner’in, cenazesi Cedit Ali Paşa Camiinde kılınan cenaze namazından sonra Eski şehir kabristanında, Öner ailesine ayrılan bölümde toprağa verildi.
Cenazeye, Hacı Mustafa Öner’in sülalesi, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Belediye Başkan Yardımcısı Fikri Karaca, Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem, Alpulu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yardımcı, Efes pilsen Bölge Müdürü Erdem Özer,Babaeski Esnaf Sanatkarlar oda Başkanı Türkay Topal ve yönetim kurulu üyeleri, Babaeski Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Özün, Kırklareli, Çorlu, Edirne, Uzunköprü, Lüleburgaz, Hayrabolu, İpsala ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Saim Kırcı, Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay, CHP İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel, MHP İlçe Başkanı Hakan Ekici, TDH İlçe Başkanı Mustafa Soyhan, İl Genel Meclis Üyeleri Alaattin Ergin, Hüseyin Taşkın ve Şahin Arslan,Eski CHP il genel meclisi üyesi Cevdet Demir, Belediye Meclis Üyeleri, Eşref Şahin, Sebahattin Nemli,Sinan Hatipoğlu, Kent Konseyi Başkanı ve Belediye Meclis üyesi, İsmet İlteralp ve Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi Selim Tuna, Pehlivanköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Taştekin, Halk Eğitim Müdürü Ercan Oraltay, Babaeskispor Kulüp Başkanı İlker Dursun, Ardaş Hiper Marketleri Eyüp Özbahçeci, Avantaj Gıda, Kristal İş Sendikası Disiplin Kurulu Başkanı Ersay Doğan,Tamer Optik’in sahibi Tamer Esen, Tel örenler Kolektif Şirketi, Pazarcı Petrol Hasan Pazarcı, Pressan Metal Sanayi’nin sahiplerinden, Zeynel Ekşioğulları, Çam Ticaret Mustafa Çam, Banka Müdürleri, SS.1 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mustafa Buyur, SS. 33 Nolu Büyük mandıra Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Özkan Akdağ, SS. Bizim Öğrenci Servisi, Belediye Özel Halk Otobüsleri İşletmeciliği, Yeşilay Yüksek Şura Üyesi Doğan Görkey, Dr. Nezir Korkmaz, eski Belediye Başkanı Av. M. Haluk Tezsezer, Yeşilyurt Gazetesi Babaeski Temsilcisi ve Köşe Yazarı Özkan Başaran, Soylu FM Sahibi K. Tolga Soylu, THK Şube Başkanı Metin Karakuş, Sayman Önder Konuralp, eski CHP İlçe Başkanları Av. Zafer Erbil, Hayri Tübeler,Hüseyin Özşengül Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Cenk Dönmez, Ticaret Borsası Genel Sekreteri İsmail Dimitoka, Okul ve Dershane Müdürleri, Çelik Eczanesi sahibi Çelikcan Polat, Derman Ticaret’in sahibi Hüseyin Eskici, Opar Yedek Parçaları, Bosc, Balaban, Tansa, Şelale Restaurant, Pernirci Market, Eker Peynircilik, Yıkılmaz Ticaret, Balkan Emlak, Maraşi-84, Soylu Elektronik, Akbulut Emlak, Volkan Emlak, Arda İletişim, Üstünay Mobilya, Mahalle ve Köy Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Çok yoğun bir vatandaş katılımıyla toprağa verilen Hacı Mustafa Öner’e Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar niyaz ederiz. (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here