Son Haberler

Haberler

23 Nisan Coşkusu bugün başlıyor

23 Nisan Coşkusu bugün başlıyor

* 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri bugün başlıyor. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlam ve önemine uygun olarak coşku ile kutlanmasını sağlamak, böylece Atatürk ilke İnkılâplarıyla ve Anayasamıza bağlılığı geliştirmek ve ulusal birliği pekiştirmek amacıyla hazırlanan kutlama etkinlikleri bugün başlıyor.  HABER MERKEZİ Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm Dünya Çocukları’na armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ... Devamını Oku »

Akkaş; “Bu kanun insan haklarına ve hukuka aykırıdır”

Akkaş; “Bu kanun insan haklarına ve hukuka aykırıdır”

* Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Sekreteri Musa Akkaş; "Bu yönetmelik ucubedir, yanlış yapılmıştır, anti demokratiktir, insan haklarına, hukuka aykırıdır” dedi. HABER MERKEZİ Türk Eğitim-Sen Kırklareli İl İstişare Toplantısı 19 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 12.00’de sendika binasında gerçekleştirildi. Toplantıya; Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Sekreteri Musa Akkaş, Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan, Türk Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Mehmet ... Devamını Oku »

Korkmaz;  “Kırklareli’de “Öğrenme Şenlikleri” yapılacak”

Korkmaz; “Kırklareli’de “Öğrenme Şenlikleri” yapılacak”

* Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçen sene; Kocaeli, Bursa ve Eskişehir’de seçtiği 3 Pilot İl’de yapılan “Öğrenme Şenlikleri” bu sene Kırklareli’nin de bulunduğu 20 İl’de yapılacak. Kırklareli’de yapılacak olan Şenlikler için geçtiğimiz günlerde Kırklareli Valisi Mustafa Yaman başkanlığında bir toplantı düzenlenerek yapılacak olan etkinlikler hakkında fikir alış-verişinde bulunulmuştu.   HABER MERKEZİ  21-23 Mayıs 2014 tarihleri arasında Kırklareli’de gerçekleştirilecek olan “Kırklareli Öğrenme ... Devamını Oku »

Pınar Mahallesi’nde Sokak Köpekleri cirit atıyor

Pınar Mahallesi’nde Sokak Köpekleri cirit atıyor

Kırklareli merkez ilçenin en büyük mahallerinden biri olan Pınar Mahallesi sakinlerinin sıkıntıları bitmek bilmiyor. HABER MERKEZİ Kırklareli merkez ilçenin en büyük mahallerinden biri olan Pınar Mahallesi sakinlerinin sıkıntıları bitmek bilmiyor. Ara sokaklardaki yolların bozukluğu, alt yapının yetersiz olmasından dolayı, her yağmurla birlikte sokaklarda oluşan su birikintileri uğraşan Pınar Mahallesi sakinleri birde sokak köpekleri ile baş etmek zorunda kalıyor. Hemen hemen ... Devamını Oku »

Cumartesi’yi sel aldı

Cumartesi’yi sel aldı

* Kırklareli merkez ilçede hafta ortasından beri etkili olan sağanak yağışlar, Kırklareli’de kurulan Cumartesi Pazarı’nı fena vurdu. Öğle saatlerinden sonra aniden bastıran yağmur nedeniyle pazarda ki tezgâhlar sular altında kaldı  HABER MERKEZİ Kırklareli’de birkaç gündür devam eden sağanak yağışlar Cumartesi Pazarı’nı fena vurdu.  Kırklareli merkez ilçede kurulan 2 pazardan biri olan Karacaibrahim Mahallesi’ndeki Cumartesi Pazarı’nda bu hafta yağan yağmurla birlikte ... Devamını Oku »

Altuntaş; “Kırklareli’de kadınlar erkeklere göre daha atılımcı ve girişken”

Altuntaş; “Kırklareli’de kadınlar erkeklere göre daha atılımcı ve girişken”

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürü Tarık Altuntaş, Kırklareli’de 2013 yılında iş kuran girişimciler bakımından iyi noktada olduklarını ifade etti. HABER MERKEZİ Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürü Tarık Altuntaş, Kırklareli’de 2013 yılında iş kuran girişimciler bakımından iyi noktada olduklarını ifade etti. ... Devamını Oku »

Başkan Kesimoğlu kendisini tebrik etmeye gelenleri ağırlıyor

Başkan Kesimoğlu kendisini tebrik etmeye gelenleri ağırlıyor

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerin ardından vatandaşların, sivil toplum örgütlerinin, Belde Belediye Başkanlarının, Kamu kurum ve kuruluşlarının tebriklerini kabul etti. HABER MERKEZİ Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerin ardından vatandaşların, sivil toplum örgütlerinin, Belde Belediye Başkanlarının, Kamu kurum ve kuruluşlarının tebriklerini kabul etti. ... Devamını Oku »

Karakaş Mahallesi’nde Temizlik Çalışması yapıldı

Karakaş Mahallesi’nde Temizlik Çalışması yapıldı

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, halkın daha temiz ve yaşanılabilir bir çevrede yaşaması için 24 saat hizmet veren Belediye Başkanlığının çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.  HABER MERKEZİ Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, halkın daha temiz ve yaşanılabilir bir çevrede yaşaması için 24 saat hizmet veren Belediye Başkanlığının çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.  Kent genelinde yaptığı temizlik çalışmalarına devam ederken, düzenli olarak mahalleler ... Devamını Oku »

Hafta boyunca Spor’a doyacağız

Hafta boyunca Spor’a doyacağız

Bu hafta kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası kapsamında Kırklareli’de çeşitli spor etkinlikleri düzenlenecek. HABER MERKEZİ  Bu hafta kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası kapsamında Kırklareli’de çeşitli spor etkinlikleri düzenlenecek. Lüleburgaz’da hafta boyunca, Ulusal Arası Çocuk Şenlikleri kapsamında Satranç Turnuvası düzenlenecek. Pazartesi, Salı ve Çarşamba Günü düzenlenecek olan Satranç Turnuvaları Lüleburgaz Merkez ... Devamını Oku »

Saygın; “Nazif Karaçam Trakya’nın Kültür Çınarı”

Saygın; “Nazif Karaçam Trakya’nın Kültür Çınarı”

Kırklareli’nin büyük Çınarı Araştırmacı Yazar Nazif Karaçam “Zirvedekilerle Buluşma” Panelinde öğrencilerle bir araya geldi. Geçtiğimiz haftalarda sonuncusu yapıldığı açıklanan panelin, Nazif Karaçam’ın doğum günü olmasından dolayı, 18 Nisan 2014 Cuma günü yapılmasına karar verilmesinden dolayı programdan çıkarılan panelde Nazif Karaçam’ın 84 Yaş günüde kutlandı. HABER MERKEZİ  Kırklareli’nin büyük Çınarı Araştırmacı Yazar Nazif Karaçam “Zirvedekilerle Buluşma” Panelinde öğrencilerle bir araya geldi. ... Devamını Oku »