Son Haberler

Haberler

Macit; “Turizm Fakültesi’nin kurulması ilimiz Turizmi için çok önemli”

Macit; “Turizm Fakültesi’nin kurulması ilimiz Turizmi için çok önemli”

14-24 Nisan Tarihleri arasında kutlanan 38. Turizm Haftası etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda 15 Nisan 2014 Salı Günü Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi Salonu’nda bir program düzenlendi. HABER MERKEZİ 14-24 Nisan Tarihleri arasında kutlanan 38. Turizm Haftası etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda 15 Nisan 2014 Salı Günü Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi Salonu’nda bir program düzenlendi. Turizm Haftası Kutlama Programı’na; Kırklareli Vali ... Devamını Oku »

Eser; “Başkalarının da sağlığını korumanın en önemli aracı hijyendir”

Eser; “Başkalarının da sağlığını korumanın en önemli aracı hijyendir”

T.C. Kırklareli Valiliği İl Özel İdaresi Müdürlüğü bünyesindeki Yemekhane ve Çayocakları’nda görev yapmakta olan personellere Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile Kırklareli İl Özel İdaresi Müdürlüğü’nün organizasyonunda “Hijyen Eğitimi” verildi. HABER MERKEZİ T.C. Kırklareli Valiliği İl Özel İdaresi Müdürlüğü bünyesindeki Yemekhane ve Çayocakları’nda görev yapmakta olan personellere Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ... Devamını Oku »

Çetintaş; “Ekmeğe 2 yıl aradan sonra 15 Kuruşluk zam yaptık”

Çetintaş; “Ekmeğe 2 yıl aradan sonra 15 Kuruşluk zam yaptık”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Nisan Ayı başından itibaren ekmeğe yapılan 15 Kuruşluk zamla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. HABER MERKEZİ Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Nisan Ayı başından itibaren ekmeğe yapılan 15 Kuruşluk zamla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Çetintaş Kırklareli’de en son 18 Temmuz 2012 tarihinde 250 Gramlık Ekmeğin 60 ... Devamını Oku »

Maaş bordolarını yaktılar

Maaş bordolarını yaktılar

* Kırklareli’de, KESK’e bağlı sendika üyesi öğretmenler, maaş zammını protesto ederek maaş bordolarını yaktılar.  HABER MERKEZİ 14 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 17.00’de Öğretmeler Evi’nin yanında bulunan Anıt Kültür Parkı’nda toplanarak en son yapılan 125 liralık zammı az bularak maaş bordolarını yakarak durumu protesto ettiler. Sendikaların bu protestosuna Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Büyük ... Devamını Oku »

Pınarhisar’ın Kaynarca Beldesi’ne PTT Tahsilat Merkezi açılacak

Pınarhisar’ın Kaynarca Beldesi’ne PTT Tahsilat Merkezi açılacak

Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Kaynarca Belde Belediye Başkanlığı’na yeni seçilen Serdar Türker Kaynarca Beldesi’ne PTT Tahsilat Merkezi açılması için girişimde bulundu. HABER MERKEZİ Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Kaynarca Belde Belediye Başkanlığı’na yeni seçilen Serdar Türker Kaynarca Beldesi’ne PTT Tahsilat Merkezi açılması için girişimde bulundu. Kırklareli PTT Başmüdürü Kenan Çınar ve PTT Müdürü Bülent Alagöz’ü Kaynarca’da misafir eden Başkan Serdar Türker, ... Devamını Oku »

Yeni meclis ilk toplantılarını tamamladı

Yeni meclis ilk toplantılarını tamamladı

30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde çoğunluğu yeni üyelerden oluşan Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Nisan Ayı Toplantıları tamamlandı. HABER MERKEZİ 30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde çoğunluğu yeni üyelerden oluşan Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Nisan Ayı Toplantıları tamamlandı. Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın başkanlığında 9 Nisan 2014 Çarşamba günü başlayan Nisan ... Devamını Oku »

Lüleburgaz TSO üyelerine 5 Yıldızlı Hizmet verme yolunda

Lüleburgaz TSO üyelerine 5 Yıldızlı Hizmet verme yolunda

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) üyelerine 5 Yıldızlı Hizmet vermek için başvurduğu Akreditasyon sürecinde ilk denetimini geçirdi. HABER MERKEZİ Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) üyelerine 5 Yıldızlı Hizmet vermek için başvurduğu Akreditasyon sürecinde ilk denetimini geçirdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden gelen 3 kişilik Akreditasyon İzleme Komitesi tarafından yapılan denetimde Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminin tam kadro ... Devamını Oku »

Büyükkarıştıranspor Bal Ligi’ne “Merhaba” dedi

Büyükkarıştıranspor Bal Ligi’ne “Merhaba” dedi

* Evrenspor-Büyükkarıştıranspor: 0-0 bitti. Bu sonuçla Büyükkarıştıranspor Bal Ligi’ne “Merhaba” dedi. STAD: Evrensekiz HAKEMLER: Ömer Şivka, Furkan Uçar, Gizem Kombak EVRENSPOR: Caner, İlyas, Halil, Ercan, Anıl, Cenk, Emrah (Seçkin), Tanzer, Mustafa Yıldız, Olcay (Sercan), Mustafa Köse (Tolgahan) BÜYÜKKARIŞTIRANSPOR: Burak, Berk, Hasan, Onur (Emre Aydın), Soner, Berkan (Volkan), Akın, Nejdi, Barbaros, Furkan, Ali Emre Dıraga (Emre Ersin) SARI KARTLAR: Olcay, Tanzer, ... Devamını Oku »

Milletvekili Yüceer’den Belediye Başkanları’na ziyaret

Milletvekili Yüceer’den Belediye Başkanları’na ziyaret

* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile mazbatalarını alan ilçe belediye başkanlarını ziyaret etti. Belediye başkanlarını tebrik eden ve hayırlı olsun dileklerini ileten Yüceer; “Tekirdağ Büyükşehir’de ve 11 ilçede CHP yapacağı hizmetlerle fark yaratacak” dedi.  HABER MERKEZİ Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi Tekirdağ Milletvekili ... Devamını Oku »

DOÇEK hem pedalladı hem yürüdü

DOÇEK hem pedalladı hem yürüdü

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) 12 Nisan 2014 Cumartesi günü Çamlıca Bölgesi’nde pedal çevirdi.  HABER MERKEZİ Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) 12 Nisan 2014 Cumartesi günü Çamlıca Bölgesi’nde pedal çevirdi. Yağışların etkisiyle yer yer yoğun çamur kaplı arazide yaklaşık 50 km. pedal çeviren bisikletçiler, turlarını başarıyla sona erdirdiler. 13 Nisan 2014 Pazar günü de Zirve Dağcılık ... Devamını Oku »