Son Haberler

Haberler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Coşku içinde kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Coşku içinde kutladık

*Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm Dünya Çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi İlimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kortej Yürüyüşü ile başlayan etkinlikler, Çelenk Koyma töreninin ardından Festival Alanında düzenlenen programla sona erdi  HABER MERKEZİ Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Tüm Dünya Çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kırklareli’de ... Devamını Oku »

Öğrencilere yardım Kermesi 10 gün açık kalacak

Öğrencilere yardım Kermesi 10 gün açık kalacak

Kavaklı Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu Talebelerine Yardım Derneği’nin düzenlediği Kermesin açılışı yapıldı.  Kavaklı Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu Talebelerine Yardım Derneği’nin düzenlediği Kermesin açılışı yapıldı.  Öğrencilere yardım amacıyla açılan Kermes yaklaşık 10 gün boyunca açık kalacak. 23 Nisan Çarşamba Günü saat 12.30’da Açılan Kermese Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz,  Kavaklı Belediye Başkanı Gürel Koşdemir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ... Devamını Oku »

Müdürümüz Savaş Eskici’nin acı günü

Müdürümüz Savaş Eskici’nin acı günü

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Savaş Eskici’nin eşi Yasemin Eskici’nin annesi Peruzat Uyanık Çorlu Şifa Hastanesi’nde 10 gün evvel geçirdiği kalp ameliyatı sonrasında gördüğü tedavinin ardından 22 Nisan 2014 Salı günü saat 08.00’de hayatını kaybetti. HABER MERKEZİ Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Savaş Eskici’nin eşi Yasemin Eskici’nin annesi Peruzat Uyanık Çorlu Şifa Hastanesi’nde 10 gün evvel geçirdiği kalp ameliyatı sonrasında gördüğü tedavinin ... Devamını Oku »

7. Bahar Şenliklerin spor müsabakalarının programı belirlendi

7. Bahar Şenliklerin spor müsabakalarının programı belirlendi

Kırklareli Üniversitesi’nin düzenlediği 7. Bahar Şenlikleri kapsamında oynanacak olan Spor Müsabakaların Fikstürü belirlendi. 29 Nisan 2014 Salı günü saat 11.00’da başlayacak olan müsabakalar… Kırklareli Üniversitesi’nin düzenlediği 7. Bahar Şenlikleri kapsamında oynanacak olan Spor Müsabakaların Fikstürü belirlendi. 29 Nisan 2014 Salı günü saat 11.00’da başlayacak olan müsabakalar, 22 Mayıs Perşembe Günü oynanacak Final karşılaşmalarla sona erecek.  Spor Müsabakaları için yapılan açıklamada, ... Devamını Oku »

Çarşamba Pazarında bayram vardı

Çarşamba Pazarında bayram vardı

Kırklareli Merkez Sungurbey Caddesi’nde kurulan Çarşamba Pazarında bu hafta Bayram vardı. Bu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk gelen Çarşamba Pazarı bu hafta deyim yerindeyse bayram yeri gibiydi.  Bayram dolayısıyla Resmi kurumların tatil olmasından dolayı vatandaşların yoğunluk gösterdiği pazarda iğne atsan yere düşmezdi. Pazarda ki fiyatların uygun olması vatandaşında yüzünü güldürdü.  *Patates fiyatı değişmedi  Geçtiğimiz yıllarda çok fazla ... Devamını Oku »

Kırklareli Valiliğinden  Derneklere  bilgilendirme toplantısı.

Kırklareli Valiliğinden Derneklere bilgilendirme toplantısı.

Kırklareli Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü tarafından Kırklareli ve çevre beldelerde faaliyet gösteren Derneklere, Dernek bünyesinde yapılacak iş ve işlemlerle ilgi ” Bilgilendirme toplantısı” yapıldı. Kırklareli Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü tarafından Kırklareli ve çevre beldelerde faaliyet gösteren Derneklere, Dernek bünyesinde yapılacak iş ve işlemlerle ilgi ” Bilgilendirme toplantısı” yapıldı. Kırklareli, Pınarhisar, Vize, Demirköy ve çevre ilçelerde faaliyet gösteren derneklerin, Dernek Başkanlarının ... Devamını Oku »

Kırklareli İl Emniyet Müdürü görevi öğrencilere bıraktı

Kırklareli İl Emniyet Müdürü görevi öğrencilere bıraktı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, görevini temsili olarak öğrencilere  23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, görevini temsili olarak öğrencilere  Bıraktı. 23 Nisan Çarşamba günü düzenlene törenlerin ardından Fahri Kasapoğlu Ortaokulu Müdürü Hasan Genç, öğrenciler Ahsen Duran ve Ali Batıkan Göçmez Kırklareli ... Devamını Oku »

Yiğitbaşı Köyü çağa ayak uydurdu.

Yiğitbaşı Köyü çağa ayak uydurdu.

Kendi köylerine, kendileri hizmet eden Kırklareli’nin Demirköy İlçesine bağlı birkaç haneli Yiğitbaşı köyünün ve köylülerinin yaptıkları çalışmalar diğer köylere örnek olacak oluyor. HABER MERKEZİ Kendi köylerine, kendileri hizmet eden Kırklareli’nin Demirköy İlçesine bağlı birkaç haneli Yiğitbaşı köyünün ve köylülerinin yaptıkları çalışmalar diğer köylere örnek olacak oluyor. Yiğitbaşı köylüsü bir araya gelerek büyük göç almış olan Yiğitbaşı Köyü adına teknolojiden yararlanarak ... Devamını Oku »

Valilik makamını öğrenciler temsil etti

Valilik makamını öğrenciler temsil etti

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 94. yıl törenleri kapsamında Kırklareli Vali Mustafa Yaman makamını Öğrencilere teslim etti. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 94. yıl törenleri kapsamında Kırklareli Vali Mustafa Yaman makamını Öğrencilere teslim etti. Vilayet Meydanı’nda düzenlenen çelen koyma törenin ardından saat 10.00’da gerçekleştirilen programda,  Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Valilik Makamını Atatürk İlkokulu/Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Pelin Yağan ile 7. ... Devamını Oku »

Kırklareli’de Asayiş olayları

Kırklareli’de Asayiş olayları

Kırklareli’de bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı  Kırklareli’de, 68 yabancı uyruklu kaçak yakalandı  Kırklareli’de bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı  Kırklareli’de otomobil kiralama işletmecisinin bir kişi tarafından bıçakla yaralandığı iddia edildi. Kırklareli’de Süpürgeciler sitesinde otomobil kiralama işletmecisi O.S. ile M.E.T. arasında alacak verecek konusunda tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından M.E.T. belinden çıkarttığı bıçak ile O.S.’yi boğazından ve dudağından yaralayarak otomobil ile ... Devamını Oku »