HABER-YORUM

4
Direksiyona alkollü oturmayın
Gülcan Kutlu
Hadi kendi canınızı düşünmüyorsunuz, başkalarının günahı ne? O direksiyon başına alkollü oturunca neler olabileceğini hiç mi görmüyorsunuz? 
Yüzlerce kaza haberi okuyorsunuz, televizyonlarda görüyorsunuz. Hiç mi ders almıyorsunuz. 
Dün Demirköy’de yaşanan olay alkol alarak direksiyon başına geçmenin ne kadar tehlikeli olduğu bir kez daha gösterdi.
Bahçede sakin sakin oturuyoruz. Dupnisa Mağarası’nın açılış töreleri ile ilgili planlarımızı son kez gözden geçiriyoruz. Anayoldan bilmem kaç Km. hızla geçen araç benzin istasyonunun pompasına çarpmaktan son anda kurtuluyor. O pompaya çarpsaydı neler olabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Duyarlı bir vatandaş olarak durumu polise bildiriyoruz. Derdimiz bir kontrol etsinler, kötü bir sonuç doğmasın. İhbar ederken aklımıza gelen başlarına geldi. Sonuç hiç te iyi olmadı. Olay kaza ile sonuçlandı. Sürücü de, yolcu da yaralandı.
Sağolsun Polis memuru hemen durumla ilgileniyor. Hala benzin istasyonunda duran aracın yanına geliyor. Evraklarını alıyor. Sürücüyü alkol muayenesi yapmak üzere emniyete davet ediyor. O sırada sürücü araca binerek İğneada tarafına kaçmaya başlıyor. Oradan Bulgaristan’a kaçmayı planladılar herhalde çünkü başka kaçacak yer yok.  Ama sadece birkaç kilometre kaçabildiler sonra da kaza yaptıklarını duyduk.
Sonradan öğrendik. Vatandaşlar anlattı. Olayın bir geçmişi de varmış. Araç İğneada tarafından gelirken Demirköy Sanayisi tarafında kepçeye vurmaktan son anda kurtulmuş. Eh bundan sıyırmış, başka bir araca da vurmaktan son anda kurtulmuş.
Demirköy’lüler anlatıyor. Sürücü direksiyonda, bayan yolcu aracın üstünü açmış yarı beline kadar dışarıda sağa sola hello diye diye selam veriyormuş. İnsanlar şaşkınlıkla izlemişler. Ne oluyor diye.
Bu anlattıklarının doğru olma ihtimali yüksek. Çünkü biz de aracı gördüğümüzde sürücü direksiyonda bayan aracın üstünde yarı beline kadar dışarıda idi. Hatta ne kadar doğru bilmiyorum. Biliyorsunuz bu tür olaylarda insanlar senaryo üretmekte ustadırlar. Bir bayana çarpmaktan da son anda kurtulduğu söylendi. Hep son anda kurtuldular. Benzin istasyonuna çarpmaktan da son anda kurtuldular. Ama kaza yapmaktan son anda kurtulamadılar.
Be kardeşim biz sizin canınızı düşündük polise ihbar ettik. Gideceksin alkol muayeneni yaptıracaksın, alkolsüz isen zaten hayırlısı ile yoluna devam edeceksin. Alkol var ise de en kötü ihtimalle ceza yiyeceksin, ehliyetine el konulacak ama sağ sağlim, sağlıklı bir şekilde evine varacaksın, hastaneye değil. Şu meret şişede durduğu gibi durmuyor ki. Bunu tekrar tekrar yazmaya gerek yok. Bütün hatalarına rağmen yine de geçmiş olsun diyorum. Çok şükür daha kötü bir sonuç olmadı. Bu hem onlara hem diğer sürücülere ders olsun.
Bir kez dada söylemek istiyorum. Alkol alınca şu direksiyona oturmayın be kardeşim.  Hayat her şeye rağmen yaşamaya değer. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here