Güzel Hava’da Futbol Keyfi

51
Kırklareli Süper Amatör Lig, 1. Amatör Lig ve bu hafta oynanmaya başlanan 2. Amatör Lig müsabakaları güzel havanın da etkisiyle futbolseverler tarafından yakından takip edildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Süper Amatör Lig, 1. Amatör Lig ve bu hafta oynanmaya başlanan 2. Amatör Lig müsabakaları güzel havanın da etkisiyle futbolseverler tarafından yakından takip edildi. Büyük çekişmelere sahne olan mücadelelerde Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Lig’de şampiyonluk ve ligde kalma mücadeleleri iyiden iyiye kızışmaya başladı. Maçlarda da bu durum skorlara ve mücadelelere yansıdı. 2. Amatör Lig’de ise ilk düdük bu hafta sonu başladı ve 1. Amatör Lig’e çıkma yarışı da start almış oldu. Liglerde oynanan müsabakalar ve skorlar ise şu şekilde.
* Süper Amatör Lig
K.eli Güvenspor 1-4 Pınarhisarspor, Evrenspor 4-0 Vizespor, Yıldırımspor 3-0 Kayaspor (Hükmen), Lüleburgazspor 5-0 Demirköyspor, Adaspor 1-2 B.Karıştıranspor ve Pehlivanköyspor 3-0 K.eli Sanayispor şeklinde sonuçlandı. Bu sonuçlar ile Lüleburgazspor ligde liderliğine devam etti. 
Haftanın Takımı: Büyükkarıştıranspor (Zorlu rakibini deplasmanda mağlup ederek koltuğu hak ettiler.)
* 1. Amatör Lig A Grubu
Karahıdırspor 2-4 Sergenspor, Kofçaz Serhadspor 1-5 Üsküpspor, Eskitaşlıspor 0-3 Özerspor (Hükmen) , Trakya Fenerspor 0-5 Trakya Gençlikspor ve Celaliyespor – Emirspor maçı maç 3-0 Celaliyespor lehine iken Celaliyespor lehine verilen bir penaltı sonrası  Emirspor’lu futbolcuların hakemin üzerine yürümeleri sonucunda çıkan kırmızı kartların 5 olması sebebi ile hakem tarafından Celaliyespor lehinde hükmen bitirildi. Bu sonuçlar ile sergenspor grupta rahat bir şekilde liderliğini devam ettirdi.
Haftanın Takımı: Üsküpspor (Play-Off mücadelesinde deplasmanda Kofçaz Serhad Spor’u 5-1 gibi farklı bir skor ile yenerek koltuğu hak ettiler)
* 1. Amatör Lig B Grubu
Kaynarca Gençlikspor 2-5 Çakıllı Gençlerbirliğispor, Kentspor 3-0 Hamitabatspor (Hükmen), Karaağaçspor 5-2 Vizeacarspor, Tek Santralspor 3-3 Sarıcaalispor ve İnecespor 3-1 istasyonspor şeklinde sonuçlandı. Bu sonuçlar ile Kentspor liderliğine devam etti. Bir maçı eksik İnecespor ise aynı puan ile Kentsporun ardından liderlik için takibine devam ediyor.
Haftanın Takımı: Çakıllı Gençlerbirliğispor ( Deplasmanda güçlğ rakibini farklı skor ile yenerek koltuğu hak ettiler.)
* 2. Amatör Lig A Grubu
Nadırlı Gençlikspor 3-1 Düğüncülü Çiçekspor, Karakoçspor 5-1 Hürriyetspor ve Katranca Kartalspor   2-3 Eriklerspor. Ligin ilk haftasında Karakoçspor liderlik koltuğunun sahibi oldu.
Haftanın Takımı: Karakoçspor (Güzel futbol ile farklı bir galibiyet alarak koltuğu hak ettiler.)
* 2. Amatör Lig B Grubu
Karşıyaka Gençlikspor 5-1 Çiftlikköyspor, Kırıkkör 1-2 turgutbey Gençlikspor ve Çakıllıspor 3-1 Düğüncübaşıspor şeklinde sonuçlandı. Bu sonuçlar ile ilk haftada liderlik koltuğu Karşıyaka Gençlikspor’un oldu. 
Haftanın Takımı: Karşıyaka Gençlikspor ( Rakibini güzel futbol ve farklı skor ile evine göndererek koltuğun sahibi oldular.)  (f.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here