“Güzel hatıralarla Kırklareli’den ayrılıyorum”

11
* “24. Vergi Haftası” kutlamalara dolayısıyla gazetemizi ziyaret eden Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin; “7 sene görev yapmaktan son derece mutluluk duyduğum Kırklareli’den güzel hatıralarla ayrılıyorum” dedi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Defterdarlığı tarafından 25 Şubat-03 Mart 2013 tarihleri arasında kutlanmakta olan “24. Vergi Haftası” çeşitli etkinliklerle devam ediyor.
Bu etkinlikler kapsamında Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin, Kırklareli Defterdar Yardımcısı Alpay Ekici ve Kırklareli Gelir Müdürü Rıza Öztop 26 Şubat 2013 Salı günü saat 14.00’te gazetemizi ziyarette bulundular.
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt, Genel Koordinatörümüz Hacer Gökkaya ve Yazı İşleri Müdürümüz Savaş Eskici tarafından ağırlanan Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin ve beraberindekiler, Vergi Haftası boyunca düzenlenen etkinliklerle vatandaşlarda vergi bilincinin ve öneminin oluşmasını amaçladıklarını ifade ettiler.
Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin geçtiğimiz gün Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararnamesi ile Bilecik Defterdarlığı görevine atandığını belirterek, bu ziyaretlerin hem Vergi Haftası ziyareti hem de veda ziyareti olduğunu belirti. Kırklareli’den iyi hatıralarla ayrılacağını ifade eden Şahin;
“Kırklareli’de 7 yıldan bu yana görev yapıyordum. Geçtiğimiz gün yayımlanan Kararname ile Bilecik Defterdarlığı’na atandım. Kırklareli’nin insanları sıcak insanlar. Burada göreve başladığımdan itibaren çok güzel diyaloglar kurdum. Yaptığımız mesleğimizin kuralları ve çerçevesi belli. Burada geçirdiğimiz süre içerisinde hiçbir kötü anım olmadı. Buradan iyi hatıralarla ayrılacağım.
İlimiz genelinde 8 bin 739 Gelir Vergisi, bin 740 Kurumlar Vergisi, 5 bin 469 Basit Usul, 10 bin 241 KDV, 11 bin 4 Stopaj, 81 bin 185 Motorlu Taşıt Vergisi Mükellefi kayıtlı olup 2012 sonu itibariyle Vergi Gelirleri Tahakkuku 606 milyon 336 bin TL, Tahsilat ise 393 milyon 565 bin TL olarak gerçekleşti. İlimiz Türkiye genelinde tahakkuk miktarı sıralamasında 38., tahsilat miktarı sıralamasında ise 41. sırada bulunmaktadır.Yine aynı dönem içinde ilimizde yapılan bütçe gideri toplamı 541 milyon 87 bin 833 TL olup gelirlerin giderleri karşılama oranı da yüzde 77’dir. Bu vesileyle, gerçek kazançlarını beyan eden ve vergilerini ödeyerek gönüllü uyum gösteren mükelleflerimize, yaptıkları harcamalarda belgelerini alarak sorumluluk bilincinde hareket eden Kırklareli halkına, idaremizden destek ve yardımlarını esirgemeyen kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarına ve de gayretli ve fedakar çalışmalarda bulunan mesai arkadaşlarımıza teşekkür eder, vergi ile sorunların karşılaşılması durumunda şikayet ve ihbarların 444 0 189 Vergi İletişim Merkezi hattına, kirklarelidefterdarligi@hotmail.com ve kirklarelidefgm@gelirler.gov.tr e-posta adreslerine ve ilgili birimlerimize bizzat iletmelerini hatırlatır, sağlık, mutluluk ve bol kazançlı bir yıl geçirmelerini dilerim” dedi.
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt’ta Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin ile beraberindekilerin “Vergi Haftası”nı kutladı. Cankurt,  Bilecik Defterdarlığı’na atanan Mustafa Şahin’e her zaman Kırklareliler tarafından sevgi ve saygı ile anılacağını belirterek bugüne kadar Kırklareli’ne verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here