“Güvenlik Kamerası olmayan bina kalmayacak”

8
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Meclisi çok önemli bir karara imza attı.14 Aralık 2012 tarihinden itibaren ilçe merkezinde yeni başlayacak olan binalara Güvenlik Kamerası Sistemi’ni zorunlu hale getirildi ve bu hizmeti yerine getirmeyen müteahhitlere, ev yapmak isteyen şahıslara inşaat ruhsatı ve oturma izni verilmeyecek.
HABER MERKEZİ
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı alınan kararla ilçemizde az sayıda olan asayiş olayları daha da azalacak diyerek şunları söyledi:
“Babaeski’miz Trakya’da asayiş olaylarının en az yaşandığı ilçelerimizden bir tanesidir. Fakat ilçemizde son zamanlarda artan göç sayısı ve ilçe emniyet müdürlüğümüz ile yaptığımız ortak çalışmalarda ilçemizde küçük çaplı hırsızlıklar, inşaatlardan malzeme çalınması, evlerden ayakkabı, ziynet eşyalarının çalınması gibi bir takım asayiş olaylarının geçmişe göre artmaya başladığı gözlemlenmiştir. Bizde gelecekte daha büyük hırsızlıkların, asayiş olaylarının ilçemizde yaşanmaması için güvenlik sistemi montajını zorunlu hale getirdik. Yani bundan sonra ilçemizde yeni yapılacak binalarda daha ruhsat aşamasında binanın çevresi kamera sistemi ile donatılacak. Bu şekilde hem inşaat sürecinde binadan herhangi bir malzeme çalınmayacak, herhangi bir asayiş olayı meydana gelmeyecek, hem de bina tamamlandıktan sonra vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile evlerinde oturabilecekler. Avrupa Ülkeleri’nin çoğunda bu şekilde uygulamalara yer verilirken bizde güvenlik sistemlerine gereken önem verilmemektedir. Küçük maliyetleri gözümüzde büyüterek daha büyük maliyetlerle karşı karşıya kalmaktayız. Oysa artık güvenlik sistemleri eskisi gibi pahalı değil. Her binamızı güvenlik sistemleri ile donatırsak hem emniyet görevlilerimiz sorunların çözümünde suçlulara çok kısa sürede ulaşabilecekler hem de asayiş olayları en aza inecektir. Çünkü güvenlik sistemleri caydırıcılık teşkil etmektedir. Ben bu uygulamamızın ilçemize çok faydalı olacağına inanıyorum. Babaeski Belediyesi örnek çalışmalara imza atmaya devam edecektir.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here