Gürşan; “Ülkemiz üzerinde özgürce yaşayabiliyorsak, bunu kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize borçluyuz “

5
Kırklareli Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Şenol Gürşan 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yayınlamış olduğu mesajda şehitlik ve gaziliğin önemine değinen Gürşan……
 HABER MERKEZİ
Kırklareli Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Şenol Gürşan 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yayınlamış olduğu mesajda şehitlik ve gaziliğin önemine değinen Gürşan şunları kaydetti; ”Her Türk evladı şehitlik ve gazilik onuruna  nail olabilmek için vatanı, milleti, bayrağı ve milli marşı için savaşır. Çünkü milli karakterimizde olan bu duyguların, Türk ulusu için vazgeçilmez bir anlam ve önemi vardır. Manevi rütbelerin en yükseğidir. Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşı’nda yaşamıştır.
Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik Ünvanı verilişinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü’nü bir kez daha kutluyoruz. Ülkemiz üzerinde özgürce yaşayabiliyorsak, bunu kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize borçluyuz.  Şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını anmak ve yüceltmek amacıyla 5 Eylül 2000 tarihinden itibaren kutladığımız Gaziler Günü nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet diler, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunarım.”(Gamze Arıcıoğlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here