Gürşan; “Et Kombinası kurulmalı”

20
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan 1 Eylül 2013 Pazar günü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile birlikte Kırklareli’de…..
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan 1 Eylül 2013 Pazar günü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile birlikte Kırklareli’de ziyaret ve incelemelerde bulundu. Vekil Av. Gürşan genel durum hakkında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’ya bilgiler verirken özellikle son yapılan yatırımlar ve en çok ihtiyaç duyulan şeyler hakkında hem vatandaşa hem de Soylu’ya şu şekilde anlattı:
“Son dönemlerde Trakya ve Kırklareli olarak ciddi yatırımlar almaya başladık. Ancak tabii ki bazı konularda hala sıkıntılarımız var. Kısa vade de ve uzun vadede yapılan yatırımlar oldu. Ancak çok ciddi rakamlar var ortada. İlimiz Türkiye için Tarım ve hayvancılık bakımından en uygun illerden bir tanesi. Burada daha önceden yaptığım özellikle Hayvancılığın iyi ve organize uygulandığı ülkelerden Hollanda, Almanya ve Avusturya’da incelemelerde bulunmuştum. Neredeyse Trakya bölgesi kadar Nüfusu olan Avusturya ve Hollanda bu konuda kendilerini iyi geliştirmişler. Ayrıca Almanya’da neredeyse 365 günün 300 günü güneş görmemesine karşın güneş enerjisi sistemleri kurulmuş. Bizler bunları niye kullanmıyoruz anlamıyorum. Özellikle geniş arazilere sahibiz ve bölge itibari ile bazı yerlerde elektriğin güçlükle sağlandığını biliyoruz. Bunları neden kullanmayalım. Hem cebe tasarruf hem devlete tasarruf.  Ancak yeni yatırımlarla birçok şey aşılmaya başlandı. Hayvancılık ilimizde kaliteli bir şekilde yapılmaktadır.  Sıkıntılardan bir tanesi de Et Kombinasının olmaması. Yaklaşık iki seneden beri bunun için uğraşıyoruz bunun ilimize çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum ve bu konuda sizden Sayın Başkanım destek bekliyoruz” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’da konu üzerine; “Bunu kendime bir görev biliyorum ve yapılması gereken ne varsa bu konuda burada vatandaşların huzurunda söz veriyorum. Bu tür çalışmalar çok önemli özellikle bölge halkının sorunlarını yerinde görerek öğrenebiliyoruz. Sayın Vekilimizin bölgeye hâkim olması ve sorunları birebir bilmesi bizlerinde işini kolaylaştırıyor” dedi.  
* “Tüm Belediyelere talibiz çünkü doğru adres biziz”
Daha sonra yeniden söz alan AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan;
“İlimizin bir bölümü ormanlarla kaplı, bir bölümünde de ise tarım arazileri bulunmakta. Tarım deyince akla su ve sulama geliyor. İlimizde tarımsal üretimi arttırmak için, sulanabilir bütün topraklarını sulamaya açmak ve bunu modern sulama sistemiyle gerçekleştirmek benim seçim öncesi verdiğim sözlerden biri ve muhtarlarla sulama kooperatifi başkanlarının isteğiydi. Çok şükür ki bugün birçok yerde gölet yapıldı ve kapalı sulama sistemine geçilmeye başlandı. Bununla birlikte Kırklareli’nde tarımsal üretimin ne derecede arttığını önümüzdeki günlerde birlikte göreceğiz. Geçen sene ilimizde çok ciddi yatırımlar gerçekleşti bunun büyük bir kısmı Gençlik ve Spor Bakanlığı yaptı. Bu proje yaklaşık olarak 30 Milyon lira civarında çok büyük ve ciddi bir yatırım. Bu yatırımların devamı gelecek. Bizim tek amacımız Kırklareli’ni güzel ve yaşanılacak bir şehir haline getirmek. Adalet ve Kalkınma Partisi olarak ilimizde bulunan tüm Belediyelere talibiz. Çünkü Belediyeciliğin doğru adresi biziz. Bu hegemonya yıkılmalı. Bunu yıkacağız da. İlimize layık olduğu hizmeti ancak biz verebiliriz. Yıllardır yapılan tek şey yol. Bizimle birlikte ne gibi hizmetlerin geleceğini görecek Kırklareli halkı. Vatandaşımızdan isteğim hiç olmazsa bu dönem ödünç bile olsa bize oy vermeleri yönünde. Bir kere versinler beğenmezlerse geri almak kendi ellerinde. Gerçi verdiklerinde bir daha vazgeçemeyeceklerinden eminim. Yerel seçimlere az bir süre kala organlarımız hazırlıklarını yapıyor ve çalışmalar devam ediyor. En doğru aday kimse o zaten ön plana çıkacaktır” dedi. (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here